26. 09. 2021

Pomáhá nám Měsíc hubnout?

Pomáhá nám Měsíc hubnout?Sloupky

Jak je to vlastně s vlivem Měsíce na náš život? Co všechno a jak může Měsíc ovlivnit? Je toho opravdu moc, takže se budeme věnovat pouze vlivu Měsíce, který nás zajímá, to znamená vliv na trávení (dieta), na zdraví (fit) a ukládání či spotřebovávání zásob energie (hubnutí).

Samozřejmě, že vliv Měsíce je mnohem složitější, záleží nejen v jaké je fázi (přibývání, ubývání, první čtvrť, třetí čtvrť, novoluní a úplněk), ale také jakým znamením zvěrokruhu právě prochází.

Pokud se budeme věnovat pouze našemu zájmu a tedy hubnutí a zdravému životnímu stylu vůbec, dá se říci, že důležité je vědět, v jaké fázi Měsíc právě je.

Pokud měsíc ubývá, i naše tělo se snadněji zbavuje všeho nepotřebného a škodlivého, jako jsou toxické látky, které se dostanou do organismu s potravou, dýcháním nebo jinou cestou. To, co si můžeme kontrolovat, je to, co sníme a vypijeme. Ubývající měsíc kromě škodlivin z nás „vytahuje“ i nadměrné zásoby podkožního tuku. V ubývající fázi Měsíce se nám lehčeji hubne než v přibývající. Také tato fáze podporuje všechny očistné a detoxikační kúry. Velmi účinný je v tomto období půst, ať už se rozhodneme nejíst nic (absolutní půst- pozor, ne více než 1-3 dny, pokud se cítíme slabí, je nutné dodat tělu energii jídlem) anebo jen vynecháme z jídelníčku maso a veškeré živočišné produkty. Pokud si plánujeme sérii lymfatických masáží, je mnohem účinnější, pokud budou probíhat v ubývající fázi Měsíce. Pravidelné návštěvy sauny jsou také prospěšnější, je-li Měsíc v ubývající fázi. Vrcholem procesu ubývání měsíce je novoluní. Je to den (noc), kdy je měsíc naprosto skrytý a my z něj neuvidíme ani srpeček, i kdybychom se sebevíce snažily. V tomto dnu jsou očistné kúry a rituály nejúčinnější, za den, kdy je novoluní může při absolutním půstu být úbytek tělesné hmotnosti až dva kilogramy za jediný den!

Ve fázi ubývajícího Měsíce je trávení lehčí než ve fázi přibývajícího, kdy bychom měly konzumovat lehce stravitelná jídla, převážně zeleninu a více tepelně upravené než syrové zeleniny. Ale protože tepelná úprava zničí vitamin C, který je kofaktorem mnoha enzymatických procesů, nemůžeme pochopitelně syrovou zeleninu a ovoce zcela vynechat. Co se ale doporučuje v přibývající fázi Měsíce omezit, je maso.

Analogicky, pokud Měsíc přibývá, naše tělo ochotněji ukládá „do zásoby na horší časy“. V tyto dny bychom se neměly povalovat doma, obzvlášť pokud máme sedavé zaměstnání, a měly bychom se snažit posunout rovnici energetického příjmu a výdeje spíše na stranu výdeje. Pokud máme sebemenší nadváhu, naše tělo klidně dva týdny vydrží vydávat více energie, než přijímat. Nejhorší je z tohoto hlediska úplněk. Tak, jako je při novoluní extrémně vysoký úbytek tělesné hmotnosti, tak při úplňku by naše tělo uložilo vše, co dostane, pokud bychom ho nechaly. Proto v našem programu „Chci zdravě hubnout v roce 2012“ každý úplněk brzdíme půstem.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení