22. 05. 2024

Poslouchejte svoje tělo

Šedivé listopadové počasí nám moc energie nepřidá. Spíš naopak. Jsme unavené, bez nálady a občas se naštveme kvůli prkotině, která by nás jinak vůbec nerozhodila. Ale proč? Je to tím, že máme co dělat samy se sebou. Naše tělo přechází na „zimní jízdní řád“. A ten je pomalejší, všechny aktivity, které jsme byly zvyklé provádět, nás stojí mnohem více energie.

Co s tím? Tak především, poslouchejme svoje tělo. Když už opravdu nemůže, tak ho nechme odpočinout. Nesmíme si myslet, že zvládneme úplně všechno. Srovnejme si priority a začněme od těch nejdůležitějších věcí. A když už toho máme dost, tak nechme práce a odpočiňme si. Říkáte si asi, že ta nedodělaná práce bude někde chybět. Věřte mi, že ne. Většinu věcí nikdo shánět nebude. A ty opravdu důležité, které nejde zvládnout, můžete delegovat. Prostě požádejte svého muže nebo dospívající děti o pomoc.

A v práci? Věřte tomu, že i vaši kolegové, stejně jako váš šéf jsou na tom velmi podobně. Další důležitá věc – nezapomeňte na sebe! Jste strašně utahaná a nechce se vám jít cvičit? Tak příště trochu zvolněte a nechte si nějakou energii na večer.

Vyházejte z jídelníčku všechny tučné a vysoce kalorické potraviny, nahraďte hovězí a vepřové kuřecím, nejméně jednou za týden zařaďte bezmasý den. Jezte hodně ovoce a zeleniny, ochrání vás před únavou a také před virovými infekcemi, kterých je všude kolem spousta. Uvidíte, že se začnete cítit lépe a za pár dnů ucítíte, že vaše tělo má opět energii. Vaše tělo vás teď totiž potřebuje, buďte k němu ohleduplné, jinak se vám pomstí, ať už obrovskou únavou, nebo dokonce nemocí či depresí.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení