4. 06. 2023

Potřebujete zhubnout? Jak na to, abyste za půl roku nezačínali znovu - část 4

MENTÁLNÍ PODPORA. Dostáváme se k duševní podpoře hubnoucího procesu. Co to je? Velice jednoduše řečeno: myslete štíhle, jednejte štíhle, žijte štíhle!

"Jistě jste už slyšeli o výzkumech, které prokázaly, že mysl a emoce mohou buď pozitivně nebo negativně ovlivňovat průběh nemocí, jako jsou rakovina nebo artritida, podle toho, jaký je přístup pacienta. Je to zejména podvědomá mysl, která řídí tělo 24 hodin denně, a ještě silněji ve spánku. Vědomá mysl uděluje našemu tělu příkazy, jako třeba uchopit tužku nebo vyjít ze dveří, ale neovládá tělesné funkce ani spoustu dalších nepatrných, ale přesto mocných činností, jako vytváření představ ve vaší mysli. Podvědomí je nesmírně výkonný stroj, který může snadno kontrolovat tělesnou váhu." (Z knihy Jak myslet štíhle od Debbie Johnsonové)

A přidejte k tomu další výzkum, který nade vší pochybnost prokázal, že buňky v těle se neustále obnovují, více než 95 % "našeho těla" ještě před rokem neexistovala. Z toho jednoznačně plyne že podvědomá mysl má možnost efektivně ovlivnit stavbu těla, tedy rovněž jeho váhu a celkovou postavu.

Kolikrát se vám stalo, že jste někomu pochválili účes a slyšeli odpověď: "Vždyť dneska vypadám hrozně, nechápu, jak si to můžeš myslet!"? Většina lidí je natolik utvrzena ve své negativní představě o sobě, až nedokáže přijmout, že by si někdo jiný mohl myslet, že vypadá skvěle. A nedej bože, když někdo složí kompliment vaší postavě. Nejspíš se budete s trpným úsměvem bránit ještě dřív, než domluví. Dusíme své sebevědomí hluboko v sobě a "něžně" pečujeme o své pocity frustrace a sebelítosti. Negativní myšlení je jako negativ fotografie: je pravým opakem obrázku, který si přejete mít. Ale právě ten obrázek, který vaše podvědomí od vaší vědomé mysli dostane, se snaží napodobit.

Proto myslete štíhle! Přemýšlejte o svém těle nikoli jako baculaté beztvaré spoustě zbytečné hmoty, která se natřásá při každém kroku! Vnímejte své kulaté tvary jako přednosti, naučte se mít své tělo rády, přijměte se taková, jaká jste i s drobnými nedostatky, které chcete napravit. Komplimenty přijměte s úsměvem (pokud jste narozeni ve znamení Štíra, klidně přidejte své obvyklé "Já vím"). To je první, základní krok ke štíhlé linii.

Jako druhý krok je stanovení reálného cíle. Víte třeba jak s pomocí kompasu jít na sever? Naprostá většina lidí by se zřejmě podívala na kompas, určila sever a vydala se tím směrem. A šla by, a šla... a zjistila by, že se motá v kruhu. Zkušený tramp pohlédne na kompas, určí sever, v tomto směru si vybere styčný bod (třeba vysoký strom) a vydá se k němu. Až k němu dojde, znovu určí sever a znovu si vybere styčný bod. Takto dojde nejrychleji k cíli. Proto i my s pevně stanoveným cílem se dobereme rychlejšímu výsledku než s neurčitým "od zítřka se přestanu cpát a budu cvičit".

Třetí krok je zapsat si svůj cíl. Proč to psaní, o tom jsem se zmínila v minulém článku. V naší společnosti je tužka a papír efektivnějšími zbraněmi než pistole a samopal (zda je atomová puma silnější by byla debata na delší dobu, vraťme se raději k tématu). Válka i mír bývá dojednán u zeleného stolu, drobní pěšáci už dávno nemají možnost pomocí olova zvrátit předem rozhodnutou bitvu na svou stranu. Smlouva, kterou nemáte písemně a podepsanou od druhé smluvní strany, jako by ani neexistovala. Ústní příslib ztratil svou váhu a nemá cenu přemýšlet jestli je to nedostatkem důvěry či přemírou nedůvěryhodnosti. Písemný příslib, kdy vy zastupujete obě smluvní strany, je skutečně velmi důležitý, proto jej nepodceňujte.

Určete si konečný termín dosažení tohoto cíle. Pokud jste si stanovili reálný cíl, nemějte obavu, že se vám nepodaří je splnit. Víra je velmi důležitá!

Dosahování tohoto cíle si dopodrobna vizualizujte. Pokud máte zkušenosti s autohypnózou, pomocí ní to půjde snáž. Ještě lepší je pokud jste absolventi Silvovy metody kontroly mysli nebo jiné metody, pomocí níž můžete pracovat se svým podvědomím v alfa hladině a vaše vizualizace je pak několikanásobně efektivnější a tedy účinnější. Pokud ne, prostě zavřete oči a zkuste si na plátno za vašimi víčky promítat představu vaší štíhlé linie, a to do co nejpodrobnějších detailů. Představte si třeba sebe na pláži nebo jinde, kde se cítíte příjemně, do detailů si vybavte plavky, co byste měli na sobě a křivky těla, soustřeďte se především na ty partie, které chcete změnit, uvědomte si jak jste štíhlí, pevní a zdraví. Vnímejte pocit uspokojení z této představy. Neměla by to být nějaká jásavá radost, tato představa by se pro vás měla stát příjemnou samozřejmostí. Pokud vizualizace není vaše silná stránka, můžete si jako berličku například najít fotografii ze svého mládí, na které vypadáte podle svých představ, na ni se několikrát denně dívat a vybavit si jaké to tehdy bylo, nosit krátké sukně a uplé kalhoty... Pokud jste sami nikdy štíhlou postavu neměli, můžete si vystřihnout z módního magazínu siluetu modelky, která se vám líbí (tady buďte opatrná a opakujte si, že váš cíl musí být reálný, vyvarujte si proto jako cíl dát "módně vychrtlé" tělo) a nalepte si místo její hlavy tu svou. Ale vaše motivace musí být vždy pozitivní, pokud si na ledničku nalepíte čuníka nebo dvousetkilovou Američanku s tím, že vám to vezme chuť k jídlu, dovolím si vyjádřit svou pochybnost nejen nad ztrátou vaší chuti k jídlu, ale především nad vašimi úspěchy v hubnutí. Dáváte své mysli představu dvousetkilové Američanky, nezapomínejte na to!

Pak si představte ten pocit, když je cíle dosaženo. Třeba jak přijdete do práce v novém kostýmku (nebo třeba v moderních elastických džínách a krátkém tričku) a kolegyně vám skládají komplimenty jak vám ten střih dělá štíhlý pas, ta černá zdůrazňuje štíhlé boky, prostě neuvěřitelné jak jste zhubla! Nebo večer přijdete na schůzku s přítelem v nových sexy šatech a v jeho očích si můžete přečíst to, co vám posléze i řekne: že vypadáte naprosto báječně (nezapomeňte, že muži si nevšímají detailů, posuzují spíše celek). Ten pocit si vychutnejte a zapamatujte!

Začněte se chovat, jako by váš cíl byl již uskutečněn. Přestaňte s tím, že si ráno vyzkoušíte troje šaty, ve všech se cítíte nemožně tlustá, nakonec vytáhnete plandavé tričko a starou sukni a pádíte do práce, abyste nepřišla pozdě. Musíte se vidět takovou, jaká chcete být. Oblékněte si (samozřejmě s ohledem na počasí) ty šaty či kalhoty, na které ten den máte náladu, nebojte se pestrých barev a s úsměvem si vykračujte. Lidé vás budou vidět takovou, jakou se vnímáte vy sami.

Vizualizaci své štíhlé postavy a úspěchu provádějte několikrát denně (skutečně minimálně 1x). Začněte o sobě přemýšlet štíhle, chovejte se štíhle, myslete štíhle a budete také jíst štíhle. No vážně, viděla jste nějakou štíhlou ženu cpát se balíčkem koblih, sníst na posezení celou tabulku čokolády nebo si koupit pět kopečků zmrzliny? Spíše uvidíte, jak si s chutí kupují zeleninku a jeden drobný kousek celozrnného pečiva.

Přesně tak, jak to zcela přirozeně budete činit už brzy sami.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení