18. 08. 2022

Proč je nesmysl nejíst po 17.00 a co to s vámi udělá

Oblíbeným mýtem je, že po 17.00 už se nesmi jíst.

On ten blábol asi napsal nějaký "odborník" z časopisu pro ženy na základě informace, že večer má tělo větši tendence ukládat si přijaté sachry do tuků. To je sice pravda, ale jde jen o poměry, ne o úplné vysazení sachrů.

Protože, když vysadíte jídlo úplně tak nastane asi toto. V prvni řadě tělo po cca 2 hodinách (19.00) pochopí, že mu chybí energie. Okamžitě přibrzdí metabolismus aby šetřilo (takže žádne pálení tuků se nekoná) a začne pálit svaly. To se děje konverzy bílkovin ve svalech na bílkovinu glutamín a ta se následně překlopí až do glykogenu a pak se spáli. Shrnuto, tento proces je velmi nehospodárny, zasvini vaše tělo mnoha odpadnimi látkami (bude vám všelijak) a zniči se vám svaly. Zničení svalu je špatné proto, že svaly páli tuky a když je nemáte tak nepálite. Takže výsledkem takového hladovění je přepnutí metabolismu do pomalého šetřicího režimu, kdy páli svaly a chráni si tuky na pak. To pak by nastalo až byste vypadaly jak z koncentráku. Ještě na spoustě koster visí špeky! Z toho se pak rekrutuji bulimistky, maji i při 40kg špek a tak furt "hubnou".

Pokud to nevydržíte a něco sníte (třeba v 20.00) tak to tělo uloží do tuků, stejně tak ráno, při snídani, tělo veškerou energii začne cpát do tuku. Je totiž vystrašené ze včerejšího hladovění a tak si pro jistotu udělá nějaké zásoby!

Metoda proto vypada dobře prvni 3-4 dny, to zhodíte tak 3-5kg svalů a máte radost. Ale není z čeho, vždyť jste chtěly zhodit špeky a ne svaly! Pak už to dolů nepůjde, tělo si špeky bude chránit a svaly už nemáte. Navíc povolené špeky nevypadají pěkně a navic vzniká celulitida!

Proto se raději držte rozumného jezení a pravidelné životosprávy, která vám udrži svalový tonus a postupně spáli jen tuky!

(Zdroj: www.f-sport.cz)

Komentáře

Náhled komentáře | Dieta-fit-hubnuti.cz

this website - https://zulu-wiki.win/index.php/The_smart_Trick_of_I_Was_Hit_By_A_Stolen... blog was...
how do I say it? Relevant!! Finally I've found something which helped me.
Thanks!

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení