22. 10. 2021

Znáte zásady správného hubnutí?

Obezita a nadváha je v poslední době poměrně velký problém mnoha lidí. Je pravdou, že řada z nich chce zcela logicky vyzkoušet správné hubnutí. Jaké má zásady a na co si dát pozor? Poradíme vám.

První zásadou je rozhodně to, že při dietě bychom neměli hladovět. Nejenom, že budeme podráždění a budeme pociťovat nevolnost. Stejně tak může dojít i ke zdravotním problémům. S tímto typem redukce váhy je navíc vždy spojený také jo-jo efekt. Proto je dobré se mu vyhnout a zkusit raději kvalitní jídelníček na hubnutí. Tolik k zásadě číslo jedna.

Při hubnutí je zásadou pestrá strava

Druhá zásada se týká toho, co konkrétně jíme. Vždy bychom měli pamatovat na to, že jednotvárná strava rozhodně není cestou k úspěchu. I proto by měl být dietní jídelníček maximálně pestrý. Jedině tak bude hubnutí fungovat. A to mimo jiné také proto, že tělo bude mít dostatek látek, které potřebuje. Jsou to nejenom vitamíny a minerály, ale jsou to třeba také bílkoviny, vláknina, stejně jako například i některé sacharidy, nebo tuky. Cíle diety je naučit tělo tomu, že má všeho dostatek a tak nemusí jakékoliv látky ukládat. S tím souvisí i pravidelnost, kdy by mělo být správné jíst alespoň 15 hodin denně.

Samotná dieta by měla být spojena i se spalováním tuků

Jídelníček je tedy cestou k tomu, jak přeprogramovat chování našeho těla, ale i jak využít náš metabolismus k tomu, aby sám začal lépe fungovat a tím docházelo také k lepšímu spalování tuků. To však můžeme také podpořit. Někdy stačí běžná manuální práce, jindy může být dieta doplněna o sportovní aktivitu. Ta by měla být vždy takzvaná aerobní. Mělo by se jednat třeba o běh, plavání, nebo i jízdu na kole. Díky tomu se zvedne náš tep, zrychlí metabolismus a spalování tuků probíhá rychleji. A díky tomu také rychleji hubneme. Pozor ale na nutnost pravidelnosti dané sportovní aktivity.


Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení