30. 01. 2023

Které stroje patří do správné domácí posilovny

S příchodem nového roku si velká část z nás dává předsevzetí a ta se většinou točí kolem zlepšení fyzické kondice a utužení zdraví. Existují v podstatě dvě cesty, kudy se vydat – do posilovny nebo zůstat doma. První z nich je v některých ohledech jednodušší, protože nevyžaduje výraznější investice. Je to posilovna a pořízení permanentky, nejlépe na celý rok. Výhodou posiloven je proškolený personál, který vám poradí se správným provedením cviků, držením držením postavy anebo celkově s vhodným cvičebním plánem. Nevýhodou jsou potom někdy přeplněné prostory, čekání ve frontě až se stroj uvolní, ztráta času při dopravě tam a zpět.

Proto existuje druhá skupina a ta dává přednost cvičení doma. Výhody a nevýhody jsou potom defacto opačné. Doma nemusíte s nikým o cvičební stroj soupeřit a neztrácíte čas na cestě. Naopak je ale nutné si nejprve domácí tělocvičnu vybavit a tak je prvotní investice vyšší.

Většinou však stačí pořídit si multifunkční posilovací stroj, který obsahuje několik stanovišť, kde každé procvičí jiné partie těla. Jediný stroj nezabere příliš místa, takže často nepotřebujete ani místnost určenou výhradně pro cvičení.

Kromě multifunkčního stroje je ale dobré dbát i na kardio. V posilovně najdete většinou jednu dvě řady běžeckých pásů, rotopedy a eliptické trenažéry, doma byste mohli vystačit s přístrojem jediným, záleží, kterému dáte přednost.

Rotopedy - mají nejdelší historii a tak jsou zastoupeny snad v každé domácnosti, kde si někdo někdy dal předsevzetí. Výhodou rotopedu je, že při jízdě nezatěžujete klouby, zejména kolena. I ty nejlevnější rotopedy mají možnost nastavení zátěže a jsou vybaveny displejem, který zobrazuje zejména rychlost, ujetou vzdálenost, počet spálených kalorií a někdy i tep.

Běžecké pásy - Sice se nevyrovnají běhu v přírodě, ale při letních parnech nebo zimních mrazech mají něco do sebe. Pořídit se dají v cenách i pod 5 tisíc korun, ale také za 50 tisíc. Rozdíl je zejména v množství funkcí a komfortu.

Eliptické trenažery – pohyb by se dal přirovnat k chůzi s hůlkami (nordic walking). Ačkoliv vzhledem jsou podobnější rotopedům, účelem se blíží spíše běžeckým pásům, protože při pohybu stojíte. Cenově si opět můžete vybrat z pestré škály začínající na nízkých tisících a konče desítkami tisíc korun.Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení