14. 06. 2024

Jste to, co jíte

Španělská kuchyně - bezedná studna specifické chutě, vůně a barev

Španělská kuchyně stejně jako téměř každá jiná je velmi specifická. Velkou roli přitom hraje také geografická rozmanitost.

Španělské delikatesy na dosah ruky

Španělské delikatesy, mezi kterými se objevuje například tradiční španělský jamón nebo sluncem prozářené olivy plněné sardelovou pastou, nejsou to jediné, na co si vzpomenu, když si s partnerem jednou za čas otevřu lahev kvalitního španělského vína. Vzpomínáme totiž také na kouzelné chvíle, které jsme spolu mohli ve státě na Pyrenejském poloostrově prožít při naší svatební cestě.

Tipy na dárky

Jen si to představte. Oslavujete narozeniny, na oslavu jste pozvali své dobré přátele, kteří vám, ostatně jako obvykle, připravili mnohá narozeninová překvapení. Nejenže se v jejich přítomnosti dobře bavíte, ale pochutnáváte si také na specialitách, které vám pomohl připravit váš partner, a popíjíte k tomu červené či bílé víno, možná však i něco ostřejšího.

Zdravá výživa? Nejste v tom sami

Všichni víme, že ve dvou se to lépe táhne, a v hubnutí to rozhodně platí taky. Když do toho jdete společně, vzájemně se podporujete, a kdykoliv má jeden chuť to vzdát, druhý ho namotivuje, aby nepřestával. Zdravá výživa je neoddělitelnou součástí zdravého životního stylu, který vede k hubnutí a hlavně trvalému udržení váhy. Je všeobecně známé, že pokud nechcete zažít jojo efekt, je třeba své návyky změnit napořád. Jenže když jste v tom sami, je to těžké.

Inspirace do kuchyně

Nejtěžší částí nového životního stylu je zvyknout si na něj.

Znáte léčivý med manuka? Pomůže vám proti plísním, bakteriím, virům a spoustě jiných potíží.

Znáte léčivý med manuka? Pomůže vám proti plísním, bakteriím, virům a spoustě jiných potíží. Také patříte k těm, kdož o medu manuka zatím neslyšeli? Nevadí, od teď už nebudete při zmínce o něm zaskočeni a budete vědět, že se jedná o nejkvalitnější med z Nového Zélandu.

Ochutnejte nové dietní těstoviny Perfect Pasta – 100% přírodní produkt

Stále více lidí se zajímá o zdravý způsob stravování a tomuto se snaží přizpůsobit výrobci různých druhů potravin. Stejně tak je to v případě dietních těstovin Perfect Pasta. Jsou určeny pro všechny, kteří si ze zdravotních důvodů musí kupovat dietní potraviny, ale stejně tak i pro ty, kdo hubnou, detoxikují své tělo, pro vegetariány či vegany, sportují nebo jsou omezení celiakií, diabetem a jiné.

Tipy na svatební dárky pro gurmánský pár

Vybírat svatební dar je poměrně těžké. Chcete novomanžele jistě potěšit, ale nevíte, čím byste udělali radost ženě a zároveň i muži? Přece jen většinou dárky pro muže vybíráme jiným způsobem než dárky pro ženy. S pozváním na svatbu našich přátel nebo rodiny tak stojíme před skutečnou výzvou.

Víte, které výživové doplňky vám dopomohou ke zdraví a dokonalejší postavě?

Sport, cvičení, zdravý životní styl, to vše je to, co se spousta z nás snaží dodržovat a tak vypadat i cítit se lépe. K snadněji získatelným a více viditelným výsledkům je dobré dodržovat správnou životosprávu, dostatečný pitný režim, oddech, ale také správnou sportovní stravu.

Pistácie – chutné přírodní zdraví

Pistácie – chutné přírodní zdravíJste to co jíte

Pistácie pocházejí ze starověké Persie. Dnešní název vznikl zkomolením původního perského pojmenování, a i když současné pistácie prošly procesem šlechtění, díky němuž jsou větší a mají tvrdší slupku, jsou stále považovány za výbornou pochoutku. Jejich použití je velmi široké. Dají se jíst syrové nebo pražené, solené nebo přírodní, obalené čokoládou nebo jogurtem. Není asi nikdo, kdo by neznal pistáciovou zmrzlinu nebo čokoládové pochoutky s pistáciovou náplní. Pistácie se také často přidávají do pečiva včetně chleba a do ovocných nebo zeleninových salátů.

Vegetariánství jako zdravý životní styl - I.

Vegetariánství – slovo, které v mnohých z nás budí určitý druh skepse. „Nejíst maso přeci není normální,“ říkají někteří masožravci, dostanou-li se do kontaktu s člověkem, který masu zrovna neholduje. Spousta masožroutů je také názoru, že člověk, který maso nejí, nemůže být zkrátka normální. Tento text vznikl pro všechny, kteří by se chtěli o tomto životním stylu dozvědět něco nového, popřípadě se poučit.

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení