30. 01. 2023

Znáte léčivý med manuka? Pomůže vám proti plísním, bakteriím, virům a spoustě jiných potíží.

Znáte léčivý med manuka? Pomůže vám proti plísním, bakteriím, virům a spoustě jiných potíží. Také patříte k těm, kdož o medu manuka zatím neslyšeli? Nevadí, od teď už nebudete při zmínce o něm zaskočeni a budete vědět, že se jedná o nejkvalitnější med z Nového Zélandu. Je tvořen z nektaru květů keřů manuky a obsahuje mnohonásobně větší množství zdraví prospěšných látek, než je tomu u běžných medů, které jsou na našem trhu k dostání.

Přesné informace o množství zázračného methylglyoxalu

Methylglyoxal zkráceně MGO je látka, jež má antibakteriální vlastnosti a nejvíce jí je obsaženo právě v medu z květů manuka. Nektar obsahuje od 40 do 1000 mg/kg MGO, kdežto běžný med jej má pouhých cca 10 mg/kg. Pořídíte-li si pravý med manuka, musí mít označení MGO, což zaručuje, že měření obsažené látky bylo provedeno jedinou akreditovanou metodou, kterou vytvořil prof. Thomas Henle z Technické univerzity v Drážďanech a je uznaná samotnou vládnou Nového Zélandu. Jiné způsoby měření nejsou oficiálně akreditovány a tak by neměly být výrobci vůbec používány.

Jaké jsou účinky medů manuka?

Nejúčinnější látka methylglyoxal působí protizánětlivě, protiplísňově, antibakteriálně a antivirově. Stačí konzumovat 3 lžičky denně a podpoříte svůj imunitní systém k boji před nádorovými buňkami. Zároveň vám antioxidanty pomohou chránit se před civilizačními chorobami, zmenšíte riziko aterosklerózy, infarktu, mrtvice, prospěšný je i při kožních potížích nebo nemocích, jako je akné, lupénka ale i atopická dermatitida. Vaše krev bude mít lepší složení již po dvou týdnech užívání – zvýší se počet červených krvinek a stoupne hladina hemoglobinu a železa. Svými antibakteriálními vlastnostmi bojuje proti bakterii Helicobacter pylori, která způsobuje žaludeční vředy, a také proti bakterii zlatého stafylokoka (MRSA). Trápí vás reflux jícnu a s ním spojené vracení se žaludečních šťáv do krku a úst? I tady vám medy manuka pomohou. To vše je ale jen malá ochutnávka z účinků, kterými med na vaše tělo zapůsobí.

Kde můžete medy manuka pořídit?

Zakoupit si můžete medy manuka ve 4 různých variantách, které k nám dováží výhradní dovozce Propharma Natura s.r.o. Jejich obsah MGA je od 100+ do 550+. Každý typ se hodí speciálně na užívání při konkrétních zdravotních problémech. Vybrat si můžete na webových stránkách medymanuka.cz, příp. se bližší informace dozvíte na e-mailové adrese info@medymanuka.cz.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení