22. 07. 2024

Sloupky a názory

Francouzky netloustnou - kuchařka

Francouzky netloustnou - kuchařka Recenze

Toužíte udržet si štíhlou linii, ale zároveň netýrat své tělo drastickými dietami?

Dokonce si sem tam dopřát nějakou tu laskominu? Pak se zkuste řídit Mireille Guilianovou. Autorkou bestsellerů věnovaných francouzskému zdravému stylu života.

Mireille Guilianová má na svém kontě bestsellery Francouzky netloustnou, Francouzky umí žít a Francouzky se umí otáčet. Kromě toho, že je světově uznávanou odbornicí na šampaňské, žije také gastronomií obecně. Přispívá do mnoha časopisů články o víně, jídle, cestování a zdravém životním stylu a je častým hostem v amerických rádiích i televizních stanicích

Břišní tuk - zákeřný zabiják

Břišní tuk – zákeřný zabijákNázory

Která z nás nikdy nezatoužila mít ploché bříško? A kolik z nás ho doopravdy má?

Pokud je vám dvacet a trávíte svůj volný čas mimo jiné i cvičením, máte pravděpodobně vyhráno. Pokud je vám třicet, čtyřicet nebo víc, máte alespoň jedno dítě a partnera, práci na plný úvazek a velmi málo času na sebe a na cvičení, je to problém.

Pomáhá nám Měsíc hubnout?

Pomáhá nám Měsíc hubnout?Sloupky

Jak je to vlastně s vlivem Měsíce na náš život? Co všechno a jak může Měsíc ovlivnit? Je toho opravdu moc, takže se budeme věnovat pouze vlivu Měsíce, který nás zajímá, to znamená vliv na trávení (dieta), na zdraví (fit) a ukládání či spotřebovávání zásob energie (hubnutí).

Samozřejmě, že vliv Měsíce je mnohem složitější, záleží nejen v jaké je fázi (přibývání, ubývání, první čtvrť, třetí čtvrť, novoluní a úplněk), ale také jakým znamením zvěrokruhu právě prochází.

Silvestrovská oslava a dieta

Silvestrovská oslava a dietaSloupky

Existují různá ošklivá pojmenování toho, co obvykle děláme na Silvestra. Jelikož na sebe nechceme být moc přísné hned na Nový rok, říkejme tomu třeba neobvyklé mlsání nebo přísněji – dietní chyba. Nezní to tak zle, přesto je načase dát to do pořádku.

Chcete zhubnout nebo vypadat skvěle?

Chcete zhubnout nebo vypadat skvěle?Sloupky

Zdá se vám to nesmyslné? Že v tom není rozdíl? Někdy je a někdy není. Co je to, co přitahuje muže na ženách? Dokonale tvarovaná ňadra velikosti D? Dlouhé štíhlé nohy? Bloňďatá hříva? Od každého trochu?

Chcete zhubnout? Vyměňte antikoncepci!

Chcete zhubnout? Vyměňte antikoncepci!Sloupky
Také jste při užívání antikoncepčních pilulek přibrala? Přečtěte si dobře složení, které najdete v příbalovém letáku. Pokud vaše pilulka obsahuje některý ze starších progestinů, požádejte svého gynekologa o změnu antikoncepce.

Meridia, Lindaxa a Sibutramin zakázány

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v České Republice na doporučení Evropské komise zahájil v těchto dnech správní řízení o zrušení registrace léků, obsahujících sibutramin (Meridia, Lindaxa, Sibutramin).

Meridia, Lindaxa a Sibutramin jsou staženy z trhu v celé Evropě, nikoliv zakázány

Výbor pro humánní léčivé přípravky Evropské lékové agentury uzavřel přehodnocování bezpečnosti přípravků obsahujících sibutramin ( Meridia, Lindaxa, Sibutramin). Výsledkem přehodnocení bylo zjištěno, že přínosy léčby přípravky obsahující sibutramin nepřevažují rizika, spojená s jeho užíváním a doporučil pozastavit registrace léků na hubnutí Meridia, Lindaxa a Sibutramin. Protože je Evropská léková komise vrcholný orgán pro registrace léků pro celou Evropu, platí toto doporučení bez výjimky ve všech zemích Evropy.

Léky na hubnutí Meridia, Lindaxa, Reductil a Sibutramin staženy z trhu

Léky obsahující sibutramin, prodávané pod obchodními názvy Meridia, Lindaxa, Reductil a Sibutramin budou staženy ze všech zemí Evropské unie. Důvodem jsou výsledky klinické studie SCOUT (Sibutramin Cardiovascular OUTcomes), která měla prokázat vztah mezi úbytkem hmotnosti, kardiovaskulárním rizikem a také preventivní účinek na rozvoj cukrovky 2. typu, skončila velkým překvapením. Ve studii bylo prokázáno zvýšené riziko závažných kardiovaskulárních příhod, jako jsou cévní mozková příhoda nebo infarkt myokardu u obézních pacientů a pacientů s nadváhou, léčených sibutraminem, kteří zároveň měli další rizikové faktory jako např. cukrovka nebo abnormální hladiny tuku v krvi.

Vánoční obžerství a jeho následky

Když jsem byla malá holka, trávili jsme vždycky Štědrý večer i Boží hod u babičky. Hlavně asi proto, aby nebyla sama. Na Štědrý den jsme ustrojili stromeček, naložili mísy cukroví, slavnostně prostřeli stůl a pak to začalo. Rybí polévka s opraženou houstičkou, smažený kapr s pořádnou dávkou bramborového salátu. Jen co jsme se přesunuli od stolu ke stromečku, začalo ubývat cukroví, vařil se punč a rozbalovaly se dárky. Večer babička odešla na půlnoční a já do hajan. Ráno to začalo zase vánočkou a cukrovím a k tomu bílou meltu a za slabé dvě hodinky už byl oběd.

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení