22. 05. 2024

PharmDr. Romana Přikrylová

Krabičková dieta – otestovali jsme pro vás!

Jehněčí na divoko - letní specialitaDieta

Milé dámy,

v uplynulém měsíci jsme se zabývali testováním krabičkových diet.

V tomto článku nenajdete doporučení konkrétní krabičkové diety, protože vám s dobrým svědomím prostě žádnou doporučit nemůžeme. Ne proto, že by nebyly kvalitní, mnohé z nich jsou opravdu sestavené podle zásad správné výživy, ale prostě proto, že každá z nás má individuální požadavky.

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Používejte koření

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Používejte kořeníUdržet linii

V předchozích pěti týdnech jsme se naučily, jak správně jíst, co jíst, kolik a čeho za den vypít, jak cvičit, chodit a tak jsme pomalu a nenásilně změnily svůj životní styl. Někdo více a někdo méně.

Dnes pro vás máme závěrečnou radu:

Břišní tuk - zákeřný zabiják

Břišní tuk – zákeřný zabijákNázory

Která z nás nikdy nezatoužila mít ploché bříško? A kolik z nás ho doopravdy má?

Pokud je vám dvacet a trávíte svůj volný čas mimo jiné i cvičením, máte pravděpodobně vyhráno. Pokud je vám třicet, čtyřicet nebo víc, máte alespoň jedno dítě a partnera, práci na plný úvazek a velmi málo času na sebe a na cvičení, je to problém.

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Dávejte pozor, co jíte

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Dávejte pozor, co jíteUdržet linii

Před čtyřmi týdny jsme vám slíbili šest jednoduchých pravidel, která změní váš životní styl, a vy nejen zhubnete, ale pokud je budete dodržovat, zůstanete štíhlá.

Už žádné jo-jo efekty, žádné trápení, prostě a jednoduše se z vás stane někdo jiný. První čtyři týdny byly pohodlné a lehké.

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Začněte pravidelně cvičit

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Začněte pravidelně cvičit Udržet linii

Za uplynulé tři týdny jsme se naučily správně jíst, pít a chodit

Už jsme to uměly – jako úplně malé holčičky. Potom nám hodné babičky a tety začaly nabízet bonbonky, sušenky a jiné kalorické bomby, které děti milují. Rodiče nás nejdříve vozili v kočárku a potom autem a my se odnaučily používat nohy k tomu, k čemu byly odpradávna určené. Pokud jsme neprovozovaly nějaký sport, začaly jsme dříve nebo později tloustnout. Díky špatnému životnímu stylu jsme přibraly pár kilo „po dětech“, potom „věkem“. Důvodů (výmluv), proč se nám nedaří udržet postavu, máme spoustu.

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Naučte se správně jíst

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Naučte se správně jíst Udržet linii

Zhubnout dokáže skoro každý.

Problém nastane potom, co se nám podaří ta přebytečných šest kilo sundat. Co se děje dál? Pomaleji nebo rychle (podle toho, jak rychle se vrátíme ke svému předchozímu režimu jídla a pohybu) horko těžko ztracené kilogramy opět nabereme a někdy ještě víc. Je vám to povědomé? Ano, správně – jedná se o klasický jojo efekt. Horší je, že nabereme více, než jsme dietou zhubly.

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Používejte nohy

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Používejte nohy Udržet linii

Myslíte si nejspíš, že se tu někdo zbláznil. Nohy přece používá každý – a přesto…

Pokud jezdíte na dovolenou nejen se opalovat u moře, ale také chodit a přes rok jezdíte autem, tramvají nebo jiným dopravním prostředkem, možná jste si všimly, jak se vám za tu dovolenou pěkně zformovaly nohy, jak lépe vypadají a jsou štíhlejší. Samozřejmě, že po týdnu v kanceláři je vše ve starých kolejích. Ale jak to zařídit, když nemáte čas každý den běhat nebo chodit na dlouhé svižné procházky?

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Naučte se pít

Jak zhubnout a zůstat štíhlá? - Naučte se pít Udržet linii

Zhubnout dokáže skoro každý. V našem osmitýdenním programu postupně změníme své návyky tak, abychom nejen zhubly, ale také zůstaly štíhlé.

Vyhneme se tak jo-jo efektu, nebudeme se trápit a hlavně – půjdeme postupně a skončíme těsně před prázdninami. Do plavek tak budeme mít lepší postavu, než máme dnes.

Jak zhubnout a zůstat štíhlá?

Jak zhubnout a zůstat štíhlá?Udržet linii

Zhubnout není žádný kumšt, ale nepřibrat zpátky ztracená kila a ještě nějaká navíc, to nezvládne každý. Mnozí z nás jsou potom nešťastní z prokletého jo-jo efektu, kdy zhubneme 5 kilo a měsíc po ukončení diety už máme dvě zpátky a do půl roku vážíme více než na začátku. Zhubnout není to, oč tu běží, být štíhlá – to je náš sen, náš cíl, to doopravdy chceme. Zhubnout dokáže skoro každý. Záleží na motivaci. Ale jak znovu nepřibrat? Jak se nevrátit z úžasné velikosti 38 zpátky do čtyřiačtyřicítky?

Jediná šance je změnit životní styl. Že je to těžké? Rozhodně ano, pokud se o to budete snažit najednou, a ze dne na den.

Proč musím číst etikety na potravinách pokud chci zhubnout

Proč musím číst etikety na potravinách pokud chci zhubnoutHubnutí-rady

V našem programu vždy doporučujeme potraviny, které odpovídají zdravému životnímu stylu, běžně aplikovatelný v našich podmínkách.

Mezi vhodnými potravinami doporučujeme light varianty jogurtů a tvarohů. Množství tuku je v nízkotučných mléčných výrobcích zpravidla o jednu až dvě třetiny nižší, než v klasických variantách a dokonce může být až desetkrát nižší, než ve smetanových. Nižší je také obsah sacharidů a bohužel často i bílkovin, což snadno nahradíme dalšími potravinami. V nízkotučném jogurtu a tvarohu je také méně vápníku, který doplníme tvrdým sýrem. Čím tvrdší. Tím lepší. Pokud chceme hubnout nebo jen zůstat štíhlá, a nejsme zrovna příliš aktivní sportovkyně, neměly bychom zařazovat do svého jídelníčku tučnější varianty pokrmů. Samozřejmě – pokud milujete smetanové jogurty, tak si klidně jednou občas dejte, pokud máte pohyb, nemusíte se obávat, že přiberete. Váš program hubnutí se tím nezničí.

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení