22. 05. 2024

Břišní tuk - zákeřný zabiják

Břišní tuk – zákeřný zabijákNázory

Která z nás nikdy nezatoužila mít ploché bříško? A kolik z nás ho doopravdy má?

Pokud je vám dvacet a trávíte svůj volný čas mimo jiné i cvičením, máte pravděpodobně vyhráno. Pokud je vám třicet, čtyřicet nebo víc, máte alespoň jedno dítě a partnera, práci na plný úvazek a velmi málo času na sebe a na cvičení, je to problém.

Ploché bříško je fenomén dnešní doby a ruku na srdce – jen velmi malému procentu mužů se doopravdy líbí. Většina našich drahých poloviček má raději bříško měkké, hebké a příjemné na dotek, to znamená trošku „vypolštářkované“. Nesmí to být ale břicho větší nebo dokonce obří velikosti. Já sama vždycky, když mne popadne kritické hodnocení svých proporcí, a to je pokaždé, když si jdu koupit nějaké pěkné oblečení, jsem jakžtakž spokojená, pokud jsou prsa pořád větší než břicho. Ale to neznamená, že je to dobře.

Ty z nás, které jsou nešťastné z toho, že se jim přebytečné polštářky usazují na bocích, i když se vám to nelíbí, jste v bezpečí. My, kterým se jakékoli prohřešky vždycky přihlásí na břiše, jsme na tom mnohem hůř. Je prokázáno, že břišní tuk – nebo chcete-li břišní obezita - není jen problém estetický. Je to hlavně nebezpečné pro naše zdraví a pro náš život. Břišní tuk totiž nejen utlačuje vnitřní orgány, ale je zdrojem cholesterolu – toho „zlého zabijáka“, odborně zvaného LDL cholesterol. Je to cholesterol o nízké denzitě a na rozdíl od svého kolegy HDL cholesterolu (vysoká denzita), který je pro naše tělo potřebný, nám LDL cholesterol škodí. Zanáší totiž naše cévy a hlavně tepny tukovými částečkami, které se na nich usazují, postupně snižují jejich pružnost a doslova je ucpávají.

Pokud máme měkkoučké bříško, na kterém se nerýsují břišní svaly, mějme ho pod kontrolou. Základem je zdravá strava a pohyb, a také posilování břišních svalů. V zájmu zachování svého zdraví a předcházení infarktu a dalším srdečním a cévním poruchám a nemocem nedovolme bříšku vyrůst. Pokud to dokážeme, budeme zdravější a bude nám to slušet.

Komentáře

Janka

Já mám s tím ukládáním v břiše problém:-/ a to cvičím a celkem i zdravě jím...ale vzdy kdyz jsem hubla,tak na prsách, nebo pažích,ale to břicho ne a ne dolu. Nechala jsem si poradit a koupila CLA trio aktive a opravdu ubývá mi objem i přes boky a břiško.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení