22. 07. 2024

Dieta

Krabičková dieta – otestovali jsme pro vás!

Jehněčí na divoko - letní specialitaDieta

Milé dámy,

v uplynulém měsíci jsme se zabývali testováním krabičkových diet.

V tomto článku nenajdete doporučení konkrétní krabičkové diety, protože vám s dobrým svědomím prostě žádnou doporučit nemůžeme. Ne proto, že by nebyly kvalitní, mnohé z nich jsou opravdu sestavené podle zásad správné výživy, ale prostě proto, že každá z nás má individuální požadavky.

Jak zhubnout? S láskou!

Není mnoho lidí, kteří by si někdy neřekli: „musím zhubnout“. Zvlášť když se podívá na sebe do zrcadla. Pak se ještě stoupli na váhu a měli zkažený celý den. U nemála lidí je to věčný kolotoč. Mám držet dietu? Vydržím to? Pak se díváme na televizi, kde běží reklama na magický zázračný přípravek na hubnutí. Druhý den si ho koupíme a čekáme, jestli to zabere. Po třetím měsíci užívání zázračného přípravku zjistíme, že efekt zeštíhlení nepřišel.

Jak zhubnout za dva týdny

Při dodržení jídelníčku je garantován úbytek hmotnosti minimálně 2 kg.Přinášíme vám speciální jídelníček, při kterém nebudete hladovět a přesto zhubnete během dvou týdnů 2 – 5 kg. Jídelníček je sestavený na týden, druhý týden se opakuje. Pokud nemáte kuchyňskou váhu, jsou hmotnosti přepočteny.

Jablečná dieta

Tato očistná kůra se praktikuje pouze jeden den. Ve stejných intervalech snězte šest až osm velkých neoloupaných jablek. K nim lze popíjet neslazený ovocný čaj, minerálku či neperlivou stolní vodu.

Přechodná ztráta váhy přibližně 1 kilogram. Opakovat můžete po 14 dnech.

Poznámka: Je vhodná k pročištění organismu, nikoliv k dlouhodobému hubnutí. Drží se pouze jeden den a nedoporučuje se osobám s nestabilním krevním oběhem a žaludečními potížemi, protože tělu není schopno dodat kompletní vitamíny a další potřebné látky.

Dělená strava

Dělená strava přátelé, rozhodně není žádná dieta. Nejlépe by se snad dala charakterizovat jako dlouhodobá, no pravděpodobně doživotní, úprava jídelníčku.  Forem rozdělení stravy na různé skupiny je mnoho.

Dieta Štefana Margity

Dieta Štefana Margity staví na podobných principech jako Atkinsova dieta. Nutno zdůraznit, že Dieta Štefana Margity je důsledkem katastrofální neznalosti fyziologie a z dlouhodobého hlediska vám může jedině uškodit. Pokud chcete zhubnout, ale nejen to - váhu si udržet, nehledejte zázraky v dietě Štefana Margity ani jinde a držte se základů zdravého jídelníčku, se kterým sice budete hubnout pomaleji, ale bezpečně a natrvalo.

Jak zhubnout a nezničit si přitom kosti

Výsledky výzkumu, při kterém byly porovnávány výsledky diety s vyšším obsahem bílkovin a mléčných výrobků s „obyčejnou“ redukční dietou založenou na potravinové pyramidě, byly publikovány tento měsíc v Journal of Nutrition.

Hroznová dieta

Potřebujete se vejít do šatů, které jsou vám po dnech příjemného "hřešení" těsné? Nezoufejte, pusťte se do krátké diety, při které můžete shodit až dvě kila za dva dny. Potřebujete k tomu hlavně hroznové víno a trochu dobré vůle. Opravdu jen trochu, neboť při této dietě budete vlastně mlsat, a přitom ještě hubnout.

Banánová dieta

Banánová dieta – V roce 327 př. n. l. objevil tyto žluté plody při svém dobyvačném tažení po Indii Alexandr Veliký. O jakém ovoci je řeč? Ano, jsou to banány.

Dieta south beach

Jedna z nejúspěšnějších dietních metod posledních let nazývaná také jako „plážová dieta“ je dílem floridského kardiologa A. Agatstona. Princip této třífázové diety je jednoduchý: málo tuků, málo sacharidů a hodně vlákniny. První fáze je nejpřísnější, kdo ji ale překoná, neměl by mít pak potíže stravovat se tímto způsobem třeba i celý život, udržet si rozumnou váhu a navíc žít mnohem zdravěji.

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení