22. 07. 2024

Dezerty a moučníky

Dietní rýžové lívance

Dietní rýžové lívanceDezerty

Už jsme tu opravdu dlouho neměly nějakou tu zákuskovou ňamku.

Dejme tedy rýže, sýra, vejce, pažitky až bude dosti a můžeme se pustit do kuchtění.

Dietní ovocný koláč

Dietní ovocný koláčDezerty

Člověk se přes týden honí...odříká si jídla...maká...cvičí a pak přijde víkend.

Znáte to. Úžasné dva dny volna kdy čas od času může vypnout a věnovat se pouze sám sobě. Jenže ouha. Ono to občas není tak jednoduché a v okamžiku kdy to právě nečekáme na nás vyskočí potvora MLSNÁ...a aby to mlsání nepřebilo naši pevnou vůli máme tu pro vás rychlou pomoc...skvělý moučník.

Tofu omeleta

Tofu omeletaDezerty

Tofu jako dezert? A může to být vůbec dobré? Bezpochyby.

Pokud si po ránu uděláme trochu více času na přípravu snídaně místo, určitě si příjemně smlsneme na tofu omeletě s ovocným salátem. Osobně bych nejspíš vynechala rajče do ovocného salátu a přidala raději třeba ananas, nicméně do receptu nebudeme zasahovat a změny už necháme na vaší chuti a náladě.

Dietní tvarohový dort

Dietní tvarohový dortDezerty

Něco co si můžete dopřát? Hmmm...

Co s tím když rodinka i přes vaši snahu být zdravá, krásná a štíhlá neustále vyžaduje něco na zub? Lehká pomoc. Udělejte jim parádní tvarohová dortík, že se jim budou boule uši ohýbat. A víte co? Dejte si s nimi...zasloužíte si to.

Dietní jablečný závin

Dietní jablečný závinyDezerty

Něco aby nám ta dieta nezhořkla

Dlouhodobé odříkání si sladkého se nám může vymstít - podlehneme a pak vydrancujeme ledničku. Budeme-li mít štěstí, tak jen tu svoji. Jenže někdy je mnohem lépe uzavřít takový kompromis. Napůl mlsání a napůl šizení chuti na sladké. Ideálně poslouží chutný, jednoduchý moučník. Jablečný moučník je navíc ze surovin, které nejspíš ve své spížce či lednici najdete vždy.

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení