22. 05. 2024

Silvestrovská oslava a dieta

Silvestrovská oslava a dietaSloupky

Existují různá ošklivá pojmenování toho, co obvykle děláme na Silvestra. Jelikož na sebe nechceme být moc přísné hned na Nový rok, říkejme tomu třeba neobvyklé mlsání nebo přísněji – dietní chyba. Nezní to tak zle, přesto je načase dát to do pořádku.Po silvestrovském veselí obvykle přichází útlum, nevyspání, cítíme se, jako by nás někdo praštil do hlavy a nic se nám nechce. Dobrá zpráva je, že nic dělat nemusíme, i když podle lunárního kalendáře máme den nabitý energií, který přeje novým začátkům – Měsíc totiž prochází znamením Berana. Pozor na hádky, mohly by nás mrzet.

Ale teď co s tím ještě stále plným břichem a bolavou hlavou? Odpověď je voda. Vypijte dva litry čisté vody v první polovině vašeho dne (pokud jste vstali v jedenáct a do postele půjdete asi o půlnoci, tedy do 17 hodin). První pomoc je hydratace. Čistá voda prospěje našemu trávení, upraví pH nejen v žaludku, ale v celém těle, vyplaví z těla jedy, vyčistí hlavu a prospěje i pleti. Můžete ji částečně nahradit bylinkovým čajem – ovocným raději ne, je v něm spousta kyseliny). Pokud trpíte na migrény, vyhněte se černé kávě a jděte se projít, nebo si naplánujte jakoukoli jinou fyzickou činnost (poskakování v kuchyni při přípravě oběda se nepočítá). Fyzická aktivita vám nastartuje metabolismus a „nahodí“ celé tělo.

Dejte si lehkou snídani (žádná míchaná vejce se slaninou a cibulí) – stačí toust nebo müsli, ovoce a nízkotučný jogurt (pokud máte kocovinu, tak ho nahraďte mlékem, vašemu překyselenému žaludku by neprospěl). K obědu postačí drůbeží maso a spousta zeleniny – vykašlete se na bramborový salát a k večeři kousek sýra, šunky, rajče a celozrnný rohlík. Mezitím dvě svačinky – mandarinka nebo pomeranč zažene hlad, nemá moc kalorií, zato obsahuje spoustu tekutiny. Rozhodně se po celý den vyhněte alkoholu (vytloukat klín klínem je sice oblíbené, ale neprospěje vám to), těžkým a tučným jídlům.

Pokud se vám vůbec nic nechce, klidně se na všechno vykašlete a užívejte si volný den na gauči. Odpočívejte tak, jak vás to baví a jak vám to vyhovuje. Zítra už musíme zase do práce.

Přejeme vám krásný a úspěšný nový rok 2012!

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení