30. 01. 2023

Španělské delikatesy na dosah ruky

Španělské delikatesy, mezi kterými se objevuje například tradiční španělský jamón nebo sluncem prozářené olivy plněné sardelovou pastou, nejsou to jediné, na co si vzpomenu, když si s partnerem jednou za čas otevřu lahev kvalitního španělského vína. Vzpomínáme totiž také na kouzelné chvíle, které jsme spolu mohli ve státě na Pyrenejském poloostrově prožít při naší svatební cestě.
Je to už mnoho let, nedlouho poté, co byly po revoluci otevřeny hranice všem bez rozdílu. Bezmála čtrnáct dní jsme měli možnost užívat si díky štědrým svatebním darům od našich příbuzných a známých slunečné španělské léto, popíjet ovocnou sangríu a ochutnávat všechny ty dobroty, které v těch nejlepších restauracích vyrábí tamní šéfkuchaři.
S dojetím si prohlížíme stovky fotografií, které jsme během těch krásných chvil pořídili. Se slzou v oku také hledáme ony chutě, které jsme měli možnost ochutnat. Již během té dovolené jsme si s manželem slíbili, že si čas od času dopřejeme některé španělské delikatesy také doma.
Jaké ale bylo zklamání, když jsme po návratu domů zjistili, že spousta surovin u nás není k sehnání. Internet byl ještě v plenkách a s ním i možnosti, které máme dnes. Trh s cizokrajnými potravinami a surovinami se rozšiřoval pomalu a nerozvážně a my jsme vyčkávali. Až teprve později jsme měli možnost uvařit si španělské delikatesy ze surovin, které se začaly objevovat na pultech supermarketů.
Srce nám zaplesalo také ve chvíli, kdy jsme o pár let později našli na internetu webové stránkywww.bmcbrno.cz, které nabízely a stále ještě nabízejí kvalitní španělské potraviny a suroviny získané od těch nejlepších dodavatelů. Čas od času si tedy můžeme dopřát k lahodnému španělskému vínu také sušenou vepřovou šunku, ze které jde nádherně cítit přímořský španělský vzduch.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení