22. 05. 2024

Celulitida – zbavte se jí do plavek - ještě je čas!

Celulitida nebo-li pomerančová kůže je porucha metabolismu tuků, které se ve zvýšené míře usazují v podkoží, rozrušují zdravé tkáně a tím způsobují nepěkný vzhled kůže – zpočátku nerovný, jako-by trochu hrbolatý povrch, posléze se hrbolky zvětšují a vznikají i nepěkné dolíčky. Celulitida postihuje téměř výhradně ženy a to všech věkových skupin. Nejčastěji je postižena oblast stehen, zadku, někdy i břicha a boků. Není to jen problém estetický. Kůže v místě postižení kůže ztrácí pružnost, jelikož mezi vlákna kolagenu jsou doslova nacpány tukové buňky a tím kůže ztrácí pružnost a pevnost – v pokročilé fázi může vzniknout i místní zánět.

Celulitida není jen problém žen s nadváhou, i zcela štíhlé a hubené dívky a ženy mohou trpět touto poruchou metabolismu. Celulitida může být a také bývá příčinou psychických problémů. Není to pěkný pohled na jinak hezkou ženu v plavkách, která má hrbolky na bocích a zadní straně stehen. Kůže, postižená viditelnou celulitidouvysílá do světa vzkaz: „Jsem nemocná“ a pohled na ni nikoho nepotěší. Co zhoršuje celulitidu? Nedostatek pohybu, špatná strava, kouření, nadměrné pití kávy a alkoholu.

Jak už jsme řekli, celulitida je metabolický problém. Jediná správná léčba ( a jedná se skutečně o léčbu, protože celulitida je nemoc, i když zdravotní pojišťovny mají jiný názor ) spočívá v odstranění tuku z podkoží. To není možné pouze pomocí kosmetických krémů, gelů a mastí „zaručeně anticelulitidových“. Pro odstranění celulitidy je bezpodmínečně nutné:

  • Nastartovat štěpení zásob tuku v buňkách podkoží
  • Rozproudit lymfu, aby odnášela odpad ze štěpení tuků
  • Podpořit vylučování vzniklých odpadních látek z organismu
  • Dodat organismu dostatečné množství vody, vitaminů a minerálů
  • Jak nastartovat štěpení tuků? Jednak pohybem – vhodné formy jsou popsány níže, neméně důležité a dokonce účinnější jsou přírodní katabolity ( látky, podporující a stimulující štěpení tuků, bílkovin  a cukrů v organismu. Nejznámějším přírodním katabolitem je bromelain – hlavní obsahová látka ananasu. Kromě bromelinu obsahuje ananas ještě další látky, podílející se na čištění a detoxikaci. Jelikož je ale bromelin obsažen pouze v prostředním vřetenu plodu, museli bychom denně zkonzumovat několik ananasů, abychom dosáhli požadovaného efektu. Naštěstí existuje ananas v podobě kapslí, obsahujících právě tolik bromelainu, kolik je třeba.
  • Jak rozproudit lymfu? Samozřejmě podstatným zvýšením tělesné aktivity – cvičením. Je jedno, jestli si zvolíte plavání, běhání, nebo jinou aktivitu, je ale nutné zvolit aerobní cvičení. Výborně funguje stepper nebo crossový trenažér, vhodně zaměstnávají dolní polovinu těla. Účinné jsou také lymfatické masáže neboli drenáže. Můžeme také pomoci masírováním postižené oblasti před sprchováním a při něm a střídáním teplé a studené vody  při sprchování postižených míst – donutíme tak lymfatické cévy pracovat lépe. Anticelulitidové gely a krémy mohou podpořit účinek. Stimulační účinek má také Zelený čaj, který podporuje a urychluje metabolismus tuků i cukrů.
  • Jak podpořit vylučování vzniklých odpadních látek? Potřebujeme něco, co bude zároveň stimulovat játra k vylučování cholesterolu a mastných kyselin do žluči a žlučí do stolice ven z těla. Zároveň je zapotřebí močopudný účinek, pro odstranění látek, které jsou rozpustné ve vodě a odejdou z organismu močí.Javánský čaj stimuluje játra k vyšší činnosti a tak vyloučí přebytečné tuky a produkty jejich štěpení a také má močopudný účinek, kterým z těla dostaneme močovinu, kyselinu močovou a další produkty látkové výměny.
  • Jak dodáme organismu dostatek vody, vitaminů a minerálů? Dodržováním pitného režimu, minimálně 2,5l vody denně a pestrou stravou, zahrnující větší množství ovoce, zeleniny a celozrnných pekařských výrobků. Rozhodně nespoléhejte na multivitaminové preparáty – stejně se většina látek, které obsahují, nevstřebává.

Provedením této detoxikace se zbavíme škodlivin, kterými je náš organismus doslova zanesený.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení