30. 01. 2023

Chcete zhubnout? Pijte před jídlem vodu!

Hlad je utajená žízeň, říkávají milovníci piva a objednávají si další. Na druhé straně matky napomínají své děti – nepij tolik vody, nebudeš jíst! Většina lidí zapije jídlo až poté, co jej sní. Co je správně? Pravdou zůstává, že člověk s jídlem tiší kromě hladu také žízeň. Proto se polévka jí před hlavním jídlem a ne po něm.

Vodu, obsaženou v potravě, využijeme k utišení žízně. Proto např. po ovoci žízeň nemámě, ale po sucharech ano. Nejde jen o to, že nám drhnou v krku, ale naše mozková centra – centrum pro vnímání hladu a sytosti a žízně fungují nezávisle na sobě. Tak se stává, že jíme, i když už jsme hlad nasytili a ne proto, že bychom byli „rozjedení“. Napijeme se až po jídle. To není správné. Podívejme se, jak to dělá příroda. Kojené dítě nemá šanci si vybrat mezi sklenicí limonády nebo řízkem s bramborami, co si dá první. Pokud se podíváme na konzistenci mateřského mléka, zpočátku kojení má tak vysoký obsah vody a málo tuku, že je jeho barva namodralá. Poté, co miminko utiší žízeň, se teprve matčino mléko zahustí obsahem tuku a dalších důležitých složek. Zdá se vám to neuvěřitelné? Je to tak.

Co z toho pro nás vyplývá? Nejlepší způsob, je před každým jídlem vypít sklenici čisté vody. Zaženeme žízeň  potom se teprve najíme. Díky tomuto způsobu nesníme více, než potřebujeme a překvapení možná bude, že množství přijaté potravy bude menší, než pokud bychom se napili až po jídle.

Proto by mělo být samozřejmostí dodržovat toto pravidlo nejen při správné životosprávě, ale hlavně  chceme-li zhubnout.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení