19. 11. 2019

Chci zdravě hubnout v roce 2012 - Den Devadesátý šestý 6.dubna

Chci zdravě hubnout v roce 2012Hubnutí

Milé dámy,

naštěstí konečně pořádně prší. Probouzející se příroda potřebuje vodu, stejně jako my. Nezapomínáme na pitný režim, který je také v jarním období velmi důležitý.

Dnes je úplněk, takže žádná z variant nebude cvičit, neměly bychom na cvičení dost energie. Co můžeme v tento den udělat pro své zdraví? Jděte do sauny nebo na masáž a nezapomeňte doplňovat tekutiny. Ideální je čistá voda nebo naředěná ovocná či zeleninová šťáva. Pokud dodržujete náš program od začátku, je to už čtvrtý úplněk a už víte, co vás čeká. Měsíc prochází znamením Vah. Úplněk zpomaluje metabolismus, naše tělo ve zvýšené míře ukládá vše, co mu nabídneme. Znamení Vah vnáší do našeho života netrpělivost a harmonii, neřešte dnes nic důležitého, věnujte se sami sobě a svým blízkým, naplánujte si příjemné odpoledne. Úplněk vnáší do života napětí, rodí se více dětí než obvykle, někteří z nás špatně spí, čekárny psychiatrů jsou v těchto dnech plné. Co s tím? Vyhněte se stresu, neprovádějte nic, co nadměrně zatěžuje krevní oběh, obraťte svou pozornost do sebe a dělejte to, co vám vyhovuje. V práci nezačínejte žádné nové projekty a zásadně neměňte svoje zajeté zvyky a postupy. Večer si dejte saunu, masáž nebo koupel, které zklidní mysl a pomůže usnout. Vhodná je také procházka před spaním, i když prší – bude se vám venku dobře dýchat, vaše sliznice dýchacího ústrojí to ocení.

Dnes večer vynechte zázvorový čaj a ani přes den jej nepijte, zázvor totiž podporuje vylučování trávicích šťáv a výsledkem je pořádný hlad.
Celý den nebudeme jíst, budeme pouze popíjet vodu, event. ochucenou několika kapkami citrónu. Můžeme pít i bylinkové čaje, nedoporučuji ale bylinky, podporující trávení – vyvolají sekreci žaludečních šťáv a pocítíme hlad. Kdo se bude cítit příliš hladový, nebo ještě podobnou věc nikdy nezkoušel, může si dát neslazený ovocný džus nebo lépe šťávu z čerstvého ovoce. Pokud nemáme odšťavňovač, pomůžeme si džusem, ve větších městech již existují obchody, kde prodávají čerstvě vymačkané ovocné šťávy – možná kolem jednoho chodíte do práce.

Pokud nemáte možnost čerstvých šťáv, popíjejte celý den (jakmile pocítíte hlad) po troškách ovocný džus, který jsme si včera koupily – zažene pocit hladu a v celém litru je pouze 2000kJ, což je třetina nejzákladnější spotřeby organismu. Vaše tělo si nebude mít co uložit.

Nedoporučuji popíjet černý čaj, kávu ani ovocné čaje. První dva způsobí vlčí hlad a ovocné čaje by nám překyselily žaludek.

Vřele doporučuji zelený čaj, může být i s medem a citrónem – zelený čaj napomáhá odbourávat podkožní tuk, takže nejen podporuje hubnutí, ale je také účinný pomocník v boji proti celulitidě.

Vyvarujte se také pití alkoholu a to v jakékoli podobě.

Pokud tento den vydržíme nic nejíst, budeme se cítit mnohem lépe, protože jsme tělo očistily od nashromážděného balastu a toxinů. Naše játra si odpočinula a pěkně jsme si propláchly ledviny. Vítaný bonus je, že pokud opravdu dodržíme půst (kromě úplňku je také Velký pátek), nepřibereme ani gram. Díky působení měsíce na náš organismus bychom totiž vše uložily.
Pokud jste tuto úplňkovou očistnou kúru ještě nikdy nezkoušely, může se vám stát, že se brzy k ránu probudíte hladem. Jestli se vám to stane, dejte si brzkou lehkou snídani, nedoporučuji syrové mléko ani syrovou zeleninu, neudělala by vašemu žaludku dobře. Z mých zkušeností je nejlépe začít další den heřmánkovým nebo jiným zklidňujícím čajem se lžičkou medu a k tomu zakysané mléčné výrobky nebo trochu lehkého tvarohu a kousek celozrnného rohlíku nebo několik málo dětských piškotů. Pokud se na jídlo necítíte, dejte si 5 – 10 dětských piškotů a heřmánkový nebo slabý černý čaj. Pohladí váš žaludek a připraví ho na snídani, kterou si dáte v obvyklou dobu, nebo o hodinku později.

Těším se na shledanou zítra a držím vám všem palce – a samozřejmě, opět jdu do toho s vámi

PharmDr. Romana Přikrylová

Večer vezměte malou hrst cizrny a namočte ji přes noc do studené vody.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení