22. 05. 2024

Chci zdravě hubnout v roce 2012 - Den Osmdesátý první 22.března

Chci zdravě hubnout v roce 2012Hubnutí

Milé dámy,

dnes je novoluní a proto dnes nebudeme cvičit, je dost pravděpodobné, že nebudeme mít na cvičení dost energie.
Měsíc prochází znamením Býka a na obloze ho dnes neuvidíte. Dnešek je velmi vhodný den k detoxikaci, očistě a také je dnes ideální den stanovit si nějaký nový (nebo dosud nesplněný cíl). To, do čeho se dnes pustíte, bude mít velkou naději na úspěch. Dnešní den se vám může vyplnit to, co si opravdu moc přejete – ale pozor! Přejte si jen to, co doopravdy chcete!

Pozor na tvrdohlavost a umíněnost. Měsíc v Býku dělá z nás (ale i z ostatních) umíněné tvory, kteří jsou dnes ochotni jít dokonce i hlavou proti zdi. Jakoby také měli zatmění.

Novoluní představuje zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku dne můžete být ještě unavené, ale během dne pocítíte narůstající energii, která se může zpočátku projevovat jako lehká nervozita a napětí. Přestože se vám později odpoledne a večer může chtít pustit se do cvičení, nedoporučujeme vám to. Dnešek je vhodný den k odpočinku a psychickému „úklidu“, nikoli ke cvičení. Do toho se pustíme znovu zítra.

Pokud budete během dne cítit lehkou žaludeční nevolnost, doporučujeme pití čisté vody nebo heřmánkového čaje.

Celý den nebudeme jíst, budeme pouze popíjet vodu, event. ochucenou několika kapkami citrónu. Můžeme pít i bylinkové čaje, nedoporučuji ale bylinky, podporující trávení – vyvolají sekreci žaludečních šťáv a pocítíme hlad. Kdo se bude cítit příliš hladový, nebo ještě podobnou věc nikdy nezkoušel, může si dát neslazený ovocný džus nebo lépe šťávu z čerstvého ovoce. Pokud nemáme odšťavňovač, pomůžeme si džusem, ve větších městech již existují obchody, kde prodávají čerstvě vymačkané ovocné šťávy – možná kolem jednoho chodíte do práce. Nebo si prostě kupte litr kvalitního ovocného džusu, ale bez přídavku vlákniny – pěkně by vás „prohnala“. Džus popíjejte po celý den, jakmile pocítíte hlad. Cukr obsažený v ovocném džusu vám dodá dost energie na prožití celého dne. Zbytek si tělo vezme ze svých zásob. Zkuste se zvážit ráno a znovu zítra ráno, než se nasnídáte. V den zatmění Měsíce je možné zhubnout až dva kilogramy. (Něco z toho je samozřejmě jídlo, které jste nesnědly, ale faktem zůstává, že Novoluní napomáhá ve zbavování se balastu.)

Nedoporučuji popíjet černý čaj, kávu ani ovocné čaje. První dva způsobí vlčí hlad a ovocné čaje by nám překyselily žaludek.

Vyvarujte se také pití alkoholu a to v jakékoli podobě.

Pokud tento den vydržíme nic nejíst, budeme se cítit mnohem lépe, protože jsme tělo očistily od nashromážděného balastu a toxinů. Naše játra si odpočinula a pěkně jsme si propláchly ledviny. Vítaný bonus je, že v tento den je úbytek na hmotnosti mnohem vyšší než v jiné dny, ne díky hladovění, ale díky působení měsíce na náš organismus.

Doporučuji před spaním lehkou procházku a zázvorový čaj s medem, bude se vám lépe usínat.

Pokud jste tuto úplňkovou očistnou kúru ještě nikdy nezkoušely, může se vám stát, že se brzy k ránu probudíte hladem. Jestli se vám to stane, dejte si brzkou lehkou snídani, nedoporučuji syrové mléko ani syrovou zeleninu, udělala by vám v žaludku paseku. Z mých zkušeností je nejlépe začít další den heřmánkovým nebo jiným zklidňujícím čajem se lžičkou medu a k tomu zakysané mléčné výrobky nebo trochu lehkého tvarohu a kousek celozrnného rohlíku nebo několik málo dětských piškotů. Pokud se na jídlo necítíte, dejte si 5 – 10 dětských piškotů a heřmánkový nebo slabý černý čaj. Pohladí váš žaludek a připraví ho na snídani, kterou si dáte v obvyklou dobu, nebo cca o hodinku později.

Těším se na shledanou zítra a držím vám všem palce – a samozřejmě, jdu do toho s vámi

PharmDr. Romana Přikrylová

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení