3. 10. 2022

Chci zdravě hubnout v roce 2012 - Den Šedesátý sedmý 8.března

Chci zdravě hubnout v roce 2012Hubnutí

Milé dámy,

Mrazivé počasí konečně ustupuje a ať už kolem vás kvetou krokusy nebo chodíte z domova stále mezi závějemi sněhu, je dnes poslední zimní úplněk.

Protože máme dnes málo energie, musíme ji šetřit, a proto žádná z variant nebude cvičit. Dnes je vhodný den na rozjímání. Pojďme se zastavit a pohlédnout do sebe. Vyhodnotit a promyslet si, kam směřujeme a jestli je to právě to, co chceme. Dnešní den je vhodný na rozjímání, přemýšlení a to nám nejlépe půjde ve vaně plné teplé voňavé vody. Dnes nikam nemusíme (kromě práce) a tak využijme času k relaxaci.

Měsíc prochází znamením Panny a to sice přeje klidu a rozjímání, ale úplněk zase vnáší do života neklid. To už známe, je to náš třetí úplněk v tomto programu a nenecháme se vyvést z míry, i když můžeme pociťovat lehkou nervozitu a napětí. Úplněk zpomaluje metabolismus, naše tělo ve zvýšené míře ukládá vše, co mu nabídneme. Pokud se zvážíte ráno a večer a nebudete dodržovat půst, s hrůzou zjistíte, že večer budete vážit ne o kilo, ale klidně o dvě až dvě a půl kila více. Samozřejmě, že naše hmotnost kolísá během dne, záleží na naplnění trávicího traktu, na hydrataci a také na fázi menstruačního cyklu. Těsně před menstruací tělo ve zvýšené míře zadržuje vodu. Víte, jaké je nejpřirozenější diuretikum (odvodňovací lék)? Obyčejná voda. Každý ví, že čím více pijeme, tím více chodíme na toaletu. Voda nás pěkně umyje zevnitř a sama způsobí přes hormonální i osmotickou regulaci to, že chodíme mnohem častěji. Během úplňku můžete mít také potíže se spaním nebo usínáním. I proto je dobré dát si před spaním lehkou procházku a teplou koupel.

Celý den nebudeme jíst, budeme pouze popíjet vodu, event. ochucenou několika kapkami citrónu. Můžeme pít i bylinkové čaje, nedoporučuji ale bylinky, podporující trávení – vyvolají sekreci žaludečních šťáv a pocítíme hlad. Kdo se bude cítit příliš hladový, nebo ještě nikdy půst nezkoušel, může si dát neslazený ovocný džus nebo lépe šťávu z čerstvého ovoce. Pokud nemáme odšťavňovač, pomůžeme si džusem, ve větších městech již existují obchody, kde prodávají čerstvě vymačkané ovocné šťávy – možná kolem jednoho chodíte do práce.

Pokud nemáte možnost čerstvých šťáv, popíjejte celý den (jakmile pocítíte hlad) po troškách ovocný džus, který jsme si v pondělí koupily – zažene pocit hladu a v celém litru je pouze 2000kJ, což je třetina nejzákladnější spotřeby organismu. Vaše tělo si nebude mít co uložit.

Nedoporučuji popíjet černý čaj, kávu ani ovocné čaje. První dva způsobí vlčí hlad a ovocné čaje by nám překyselily žaludek.

Vřele doporučuji zelený čaj, může být i s medem a citrónem – zelený čaj napomáhá odbourávat podkožní tuk, takže nejen podporuje hubnutí, ale je také účinný pomocník v boji proti celulitidě.

Vyvarujte se také pití alkoholu a to v jakékoli podobě.

Pokud tento den vydržíme nic nejíst, budeme se cítit mnohem lépe, protože jsme tělo očistily od nashromážděného balastu a toxinů. Naše játra si odpočinula a pěkně jsme si propláchly ledviny. Pokud jste tuto úplňkovou očistnou kúru ještě nikdy nezkoušely, může se vám stát, že se brzy k ránu probudíte hladem. Jestli se vám to stane, dejte si brzkou lehkou snídani, nedoporučuji syrové mléko ani syrovou zeleninu, neudělala by vašemu žaludku dobře. Z mých zkušeností je nejlépe začít další den heřmánkovým nebo jiným zklidňujícím čajem se lžičkou medu a k tomu zakysané mléčné výrobky nebo trochu lehkého tvarohu a kousek celozrnného rohlíku nebo několik málo dětských piškotů. Pokud se na jídlo necítíte, dejte si 5 – 10 dětských piškotů a heřmánkový nebo slabý černý čaj. Pohladí váš žaludek a připraví ho na snídani, kterou si dáte v obvyklou dobu, nebo o hodinku později.

Těším se na shledanou zítra a držím vám všem palce – a samozřejmě, jdu do toho s vámi

PharmDr. Romana Přikrylová

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení