18. 08. 2022

Chci zdravě hubnout v roce 2012 - Den stodvacátý 30.dubna

Chci zdravě hubnout v roce 2012Hubnutí

Milé dámy,

dnes je poslední den našeho projektu Chci zdravě hubnout v roce 2012. Věříme, že jste se za ty čtyři měsíce naučily, jak cvičit, jak se stravovat a že naše rady, které jsme vkládali do článků, přispěli ke zdravějšímu přístupu k životu.
Doufám, že vám náš program pomohl dosáhnout cíle, který jste si na začátku stanovily a že jste s ním byly spokojené.
Pokud chcete v každodenním režimu pokračovat, můžete začít znovu od třetího dne projektu, kde je první podrobný rozpis. http://www.dieta-fit-hubnuti.cz/chci-zdrave-hubnout-v-roce-2012-den-treti-4ledna

Dovolím si shrnout stručně náš projekt a popsat principy a zákonitosti, které jsme zohlednili při sestavování celého projektu:

1/ Stanovte si cíl a vyberte si režim (variantu)
ať už zvolíte Light, Medium nebo Hard variantu, je důležité stanovit si cíl, kterého chcete dosáhnout. Pokud jste už teď spokojené s výsledkem a nechcete dál hubnout, ale chcete si udržet postavu, ke které jste se dopracovaly, zvolte si Light variantu. Pokud potřebujete ještě trochu zhubnout, zvolte Medium a pokud je vaše nadváha opravdu velká a chcete co nejvíce urychlit hubnutí, zvolte Hard. Ani jedna ze tří variant neohrozí vaše zdraví, jediné, na co je třeba brát ohled, jsou případné zdravotní potíže, které ale nejde zevšeobecnit. Pokud netrpíte žádnou závažnou chorobou, vaše tělo se vyrovná i s Hard variantou.

2/ Strava musí být čerstvá, kvalitní a neměla by obsahovat potraviny s vysokým glykemickým indexem

3/ Příjem a výdej energie musí být vyvážený, nebo posunutý na stranu výdeje. Pokud chcete zhubnout, nesmí váš denní příjem přesáhnout 4 000 – 6 000kJ. Všechny denní jídelníčky v programu jsou takto sestaveny. Můžete si sestavit vlastní jídelníček a využít přitom naše tabulky energetických hodnot.
http://www.dieta-fit-hubnuti.cz/clanky/kaloricke-hodnoty-potravin

4/ vliv Měsíce
Ať už je váš světonázor jakýkoli, nepodceňujte vliv Měsíce – když ubývá, znásobte fyzickou aktivitu, Měsíc vám pomůže shodit kila rychleji, občasný kalorický prohřešek není tak škodlivý naší linii, jako by byl v opačné (přibývající) fázi Měsíce. V přibývající fázi pečlivě hlídejte energetický příjem, dietní chyby se vám v tomto období vymstí. Vaše tělo uloží vše, co mu poskytnete.
Úplněk – nejhorší den v Měsíci pro hubnutí. Nedejte tělu nic, co by si uložilo. Pijte ovocné a zeleninové šťávy, pokud budete mít hlad, dejte si ovoce nebo zeleninový salát. V tento den necvičte, máte málo energie. Pokud dodržíte půst, odpoledne nebo k večeru pocítíte příval energie.
Novoluní – fantastický den pro očistu, detoxikaci a zbavení se tukových polštářků. Pokud dodržíte půst, můžete mít druhý den ráno až o dva kilogramy méně. Samozřejmě, že jakmile se najíte, zase půl kila naskočí, ale faktem zůstává, že úbytek tělesné hmotnosti při půstu v den novoluní je největší.
Dva půsty do měsíce se dají vydržet a vaše tělo bude v lepší kondici nejen po tělesné stránce, ale zlepšíte také svou imunitu.

5/ Pravidelně cvičte!
Je úplně jedno, jestli cvičíte každý den, obden nebo dvakrát týdně, důležitá je pravidelnost a střídání alespoň dvou způsobů – aerobní cvičení nám pomáhá zhubnout, posilování v jakékoli podobě nám tvaruje postavu. Pokud jste si oblíbila např. powerjógu nebo kalanetiku, nedivte se, že sice máte po čase menší velikost oblečení, ale vaše hmotnost je stejná nebo dokonce o něco vyšší. Pro snížení tělesné hmotnosti je nutné zařadit aerobní cvičení. Ať už si vyberete běh, plavání, zumbu, aerobic, spinning, vaše hmotnost půjde dolů.

6/ Dodržujte pitný režim.
Pokud pijete málo, sníte více jídla, protože vaše tělo se snaží doplnit potřebnou vodu z potravin. Navíc při dlouhé dehydrataci trpí vaše ledviny.

Pokud se rozhodnete s námi pokračovat, můžete začít od začátku, nebo si sestavte vlastní program s dodržením výše uvedených doporučení.

Od zítřka začínáme nový projekt, jak zhubnout a zůstat štíhlá postupnou změnou režimu.

PharmDr. Romana Přikrylová

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení