8. 12. 2023

Chci zdravě hubnout v roce 2012 - Den Třicátý sedmý 7.února

Chci zdravě hubnout v roce 2012Hubnutí

Milé dámy,

extrémně mrazivé počasí trvá a podle dlouhodobé předpovědi nás ještě neopustí. Musíme být proto opatrné na své zdraví. Nedoporučuje se delší pobyt venku, co je naopak nutné, je dostatečný přísun tekutin. Teplé, vlažné nebo studené – ne ledové! – to je docela jedno. Mrazivé počasí vysušuje vzduch, který dýcháme, i všechno kolem nás. Led ze zamrzlých louží pomalu mizí a silnice jsou suché, pokud nesněží. Na sněhové a smíšené srážky si ještě musíme počkat. Dokonce i stromy a keře na zahradách potřebují zalít, ač se nám to nezdá úplně nutné – dlouhé mrazivé počasí je vysušuje a vyčerpává. Řada rostlin v zimě nezmrzne, ale uschne.

A co s námi? Dnes je úplněk, takže žádná z variant nebude cvičit, neměly bychom na cvičení dost energie. Co je ale možné a přijatelné, je návštěva sauny nebo masáž, případně si napusťte vanu – krásně si odpočinete a prohřejete se. Pokud dodržujete náš program od začátku, je to váš druhý úplněk a už víte, co vás čeká. Na rozdíl od lednového úplňku, dnes Měsíc prochází znamením Lva. Úplněk zpomaluje metabolismus, naše tělo ve zvýšené míře ukládá vše, co mu nabídneme. Znamení Lva nám ale dodává energii, rozproudí krevní oběh, zároveň můžeme pociťovat nervozitu a napětí. Někteří z nás špatně spí, čekárny psychiatrů jsou v těchto dnech plné. Co s tím? Vyhněte se stresu, neprovádějte nic, co nadměrně zatěžuje krevní oběh, obraťte svou pozornost do sebe a dělejte to, co vám vyhovuje. V práci nezačínejte žádné nové projekty a zásadně neměňte svoje zajeté zvyky a postupy. Večer si dejte saunu, masáž nebo koupel, které zklidní mysl a pomůže usnout. Vhodná je také procházka před spaním, ale pokud je u vás třicet pod nulou, zvolte raději tu vanu.

Celý den nebudeme jíst, budeme pouze popíjet vodu, event. ochucenou několika kapkami citrónu. Můžeme pít i bylinkové čaje, nedoporučuji ale bylinky, podporující trávení – vyvolají sekreci žaludečních šťáv a pocítíme hlad. Kdo se bude cítit příliš hladový, nebo ještě podobnou věc nikdy nezkoušel, může si dát neslazený ovocný džus nebo lépe šťávu z čerstvého ovoce. Pokud nemáme odšťavňovač, pomůžeme si džusem, ve větších městech již existují obchody, kde prodávají čerstvě vymačkané ovocné šťávy – možná kolem jednoho chodíte do práce.

Pokud nemáte možnost čerstvých šťáv, popíjejte celý den (jakmile pocítíte hlad) po troškách ovocný džus, který jsme si včera koupily – zažene pocit hladu a v celém litru je pouze 2000kJ, což je třetina nejzákladnější spotřeby organismu. Vaše tělo si nebude mít co uložit.

Nedoporučuji popíjet černý čaj, kávu ani ovocné čaje. První dva způsobí vlčí hlad a ovocné čaje by nám překyselily žaludek.
Vřele doporučuji zelený čaj, může být i s medem a citrónem – zelený čaj napomáhá odbourávat podkožní tuk, takže nejen podporuje hubnutí, ale je také účinný pomocník v boji proti celulitidě.
Vyvarujte se také pití alkoholu a to v jakékoli podobě.
Pokud tento den vydržíme nic nejíst, budeme se cítit mnohem lépe, protože jsme tělo očistily od nashromážděného balastu a toxinů. Naše játra si odpočinula a pěkně jsme si propláchly ledviny. Vítaný bonus je, že v tento den je úbytek na hmotnosti vyšší než v jiné dny, ne díky hladovění, ale díky působení měsíce na náš organismus.

Pokud jste tuto úplňkovou očistnou kúru ještě nikdy nezkoušely, může se vám stát, že se brzy k ránu probudíte hladem. Jestli se vám to stane, dejte si brzkou lehkou snídani, nedoporučuji syrové mléko ani syrovou zeleninu, neudělala by vašemu žaludku dobře. Z mých zkušeností je nejlépe začít další den heřmánkovým nebo jiným zklidňujícím čajem se lžičkou medu a k tomu zakysané mléčné výrobky nebo trochu lehkého tvarohu a kousek celozrnného rohlíku nebo několik málo dětských piškotů. Pokud se na jídlo necítíte, dejte si 5 – 10 dětských piškotů a heřmánkový nebo slabý černý čaj. Pohladí váš žaludek a připraví ho na snídani, kterou si dáte v obvyklou dobu, nebo o hodinku později.

Těším se na shledanou zítra a držím vám všem palce – a samozřejmě, jdu do toho s vámi

PharmDr. Romana Přikrylová

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení