24. 02. 2024

Chtějí nás štíhlé nebo naše peníze?

Z reklamních poutačů i masivních kampaní v médiích na nás křičí desítky odborníků: zhubněte, a nejlépe dodají cosi v tom smyslu, že právě s nimi to půjde snadno. Fajn, díky za radu.

Všechny ty tyčinky, dia koktejly, pilulky, gely a náplastě... Kdo by to počítal? V lékárnách se jim všechny ty blbinky nevejdou ani do jednoho regálu, a že se fakt snaží. Bodejť by ne. Vždyť můžou rovnou na pult vystavit ceduli: Sem položte prachy a vypadněte. A když to vezmete fakticky cvalem, možná jste své peníze nevyhodili úplně zbytečně.

Na západě a především v zámoří je hubnutí a vše s tím spojené skvělým byznysem už dlouho, k nám tato libůstka vtrhla v devadesátých letech. Všechny ty zlatá vajíčka (Adipex Retard), Herbalify atd. byly módou a cpal se jimi i ten, kdo to vlastně nepotřeboval.

Člověk by řekl, že ta horní křivka toho boomu už je za námi, ale ani omylem. Obézních lidí přibývá pomalu stejně rychle jako výrobků na trhu. Zlé jazyky tvrdí, že největší výrobci léků jsou propojeny s korporacemi, vyrábějící zmrzliny, rychlá občerstvení, sladké nápoje...

Nevím, možná některá z těch předražených berliček může pomoci. Není lékem v tom pravém slova smyslu, tzn. lehnout si do postele, brát pilulky třikrát denně a čekat, až obezita přejde.

Ale až zase příště zavítáte do lékárny, maximální měrou znechucena sama sebou, zkuste si položit jednoduchý dotaz: chci se zbavit peněz nebo kil?

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení