14. 06. 2024

Dieta a její zabijáci

Pro většinu z nás je při dietě nejkritičtější večer. Cítíme se unavené z práce, bez nálady a chcete si konečně sednout, najíst se a odpočívat. Právě tahle situace nás svádí k mnohým chybám, které se časem projeví špatnou pletí a také kily navíc! Těmto návykům říkáme zabijáci diet.

Zabiják v podobě chipsů a oříšků
Sem tam si malé množství klidně dopřát můžete, ale rozhodně z toho nedělejte tradici
. U sledování televize nebo při lenošení můžete stejně dobře chroupat sušené ovoce, nakrájenou čerstvou zeleninu nebo ovoce. Vitaminy a vláknina vám prospějí k lepšímu trávení a nezatížíte své tělo tuky a nečistotami.Časté chroupání slaných oříšků či chipsů vám může přivodit i žaludeční potíže a zvýšení cholesterolu.

Zabiják - jídlo před spaním
Pokuste se večeřet co nejčasněji.
 Ideální doba je mezi 17.-18.hodinou. Tělo má pak dostatek času strávit potravu před usnutím a přes noc zbytečně nezatížíte organismus. Druhý den se budete cítit mnohem lépe, než kdybyste si dala těžké jídlo těsně před spaním.

Zabiják - k večeři pečivo
Pokud každý večer večeříte pečivo, dodáváte tělu tzv. prázdnou energii. Jen vás zasytí, dodá spoustu rychlých sacharidů, které však večer už nepotřebujete. To má za následek ukládání tuku a přibírání na váze.

Zabiják - časté ponocování
Zůstat občas déle vzhůru vám váhu nezvedne, ovšem ani ponocování nelze přehánět. Spánek nesmíte ošidit. Nedostatek spánku vás naladí podrážděně a budete mít sklony jíst samé nezdravé věci pro doplnění energie. Ponocování se tak projeví v podobě trpící pleti, váčků pod očima nebo bolestmi hlavy a stoupající váhou.

Účinkem těchto dietních zabijáků může být zanesení organismu jedovatými látkami, které zabraňují spalování tuku. Proto by součástí vašeho dietního plánu měla být detoxikace.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení