18. 08. 2022

Hubnutí – bez sportu to nepůjde!

Mnoho žen, ale i mužů se snaží zhubnout. Mnozí však často zapomínají na fakt, že jedním ze základních pravidel pro udržení správné kondice, pěstování svalů a spalování tuků je právě sport. A při tom existuje tolik sportů, stačí si jen vybrat! Pevně věřím, že si každý nalezne alespoň jeden sport, který bude pravidelně trénovat. Nejde však pouze jen o kondici, je obecně známo, že při sportování se uvolňují endorfiny, které zajišťují okamžité zlepšení nálady. A při hubnutí je psychická část stejně podstatná jako část fyzická. Nyní se pojďme podívat na některé konkrétní sporty, které jsou obecně známé jako oblíbené při hubnutí.

Posilovna – nejen muži, ale i ženy často míří právě do posilovny. Posilovna je místem, které nabízí možnost osobního výběru cviků. Můžeme si sami rozhodnout, co budeme dnes posilovat, na jaké partie se zaměříme, kolikrát budeme sérii kolovat. Největším problémem u posilování v posilovnách bývá neznalost. Mnoho lidí totiž posiluje jednotlivé cviky, aniž by věděli, že to dělají špatně, takže se všechno posilování může proměnit spíš v negativno. Proto je vhodné alespoň do začátku zaplatit si instruktora, který vás bude provázet při posilování a radí vám tak, abyste se vyhnuli chybám.

Pilates – Pilates se obzvlášť v poslední době stalo velmi oblíbeným. Díky Pilates můžete procvičit především vnitřní svaly. Mnozí z vás ani nevědí, že tyto svaly mají, a při tom jejich posilování je velmi důležité! Pilates je vzhledem k oblíbenosti velmi vyhledávaným sportem, kurzy na něj bývají tedy téměř v každém městě.

Tenis – tenis je pravý plnohodnotný sport. Jestli vám nesedly dvě předchozí varianty, tak tenis může být právě to, co vás bude neskutečně bavit. Máte rádi kolektivní hry, rádi se proběhnete, zahrajete si a při tom si se svým protihráčem popovídáte o životě a problémech? Tenis je tou pravou volbou a stává se čím dál více oblíbenější. Tenisové kurty jsou dnes skutečně na každém rohu, a to i v malých vesničkách.

Sportování je tedy nesmírně nutné pro udržení tělesné kondice a pro bezproblémové hubnutí. Jestli se vám zalíbil jeden z výše zmíněných sportů, tak na nic nečekejte a ještě dnes si zajděte do posilovny, na tenisový kurt nebo si jděte domluvit kurz Pilates!

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení