8. 12. 2023

Jak být fit? Jako první pomůže BMI kalkulačka. A co dále?

Toužíte být zdraví, hubení a tedy celkově fit? Pokud ano, je třeba začít změnit svůj život. Ne vždy je nutné vyhledat pomoc odborníka, jelikož jsou postupy, které zvládnete sami. Nutné je však vědět, jak na tom vlastně jste. ideální věc, která vám pomůže, je BMI výpočet. Zjistíte hodnotu poměru vaší váhy k vaší výšce. To vám řekne, zda je nutné shodit pouze pár kilogramů, nebo je nutný výraznější redukční program. Prvním pravidlem je to, že byste měli začít s hubnutím ihned. Ze dne na den. Když si řeknete, že až od pondělí, nebo od příštího měsíce, velmi často svému slibu nedostojíte, jelikož ztratíte odhodlání.

Ukázala vám BMI kalkulačka vysoké číslo? Začněte změnou stravy

Další krok, jak být fit, je spojený se změnou vašeho jídelníčku. Důvodem, proč máte vysokou váhu a proč vám BMI kalkulačka ukazuje vysoké hodnoty je to, že jíte nezdravě. Do těla dostáváte mnoho cukrů a tuků, které se zde ukládají a tvoří nevzhledné zásoby. Jako první je třeba nevytvářet nové a optimalizovat příjem jídla. Důležitou roli zde hraje jak úprava množství, tak i úprava typu jídla. Hleďte jak na hodnotu kalorickou, tak i na celkovou výživovou hodnotu. Ideální je pestrý jídelníček, který vám i v malých porcí dá vše, co tělo potřebuje. Opakem jsou takzvané prázdné kalorie, které se nacházejí hlavně v různých pochutinách.

Hodnotu BMI snížíte také sportem

Co je dalším krokem k tomu, abyste byli fit? Je nutné se hýbat. Právě díky sportovní aktivitě dosáhnete efektu, který povede ke spalování aktuálních tukových zásob. Sníží se hodnota BMI a lépe bude vypadat i vaše postava. Navíc se zlepší i vaše fyzická kondice. Základem úspěchu je volba pro vaše tělo odpovídajících aktivit, stejně jako nezbytnost v pravidelnosti. Pokud začínáte, může postačit svižná procházka, kterou za pár dní nebo týdnů proměníte na běh.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení