22. 05. 2024

Jak zhubnout když je jaro za dveřmi

Je sice polovina února, ale meteorologové slibují oteplení. Po dlouhé zimě, strávené ve vlněných kalhotách a tlustých svetrech se nemůžeme dočkat prvních jarních dnů. Ale co když ty minisukně nedopneme a obepnutá trička a lehounké svetříky odhalí zimní faldíky? Pryč s tím! Dejme se do pořádku, zhubněme zpátky na svou jarní a pak i letní postavu.

Tak především – žádné sladkosti! Když už si musím dát nějakou tu sladkost, nejlepší je čokoláda. Ale koupím si jen malou tyčinku, protože jsem schopná na posezení sníst celou tabulku čokolády jakékoli velikosti. Na základě vědeckých informací i dlouholetých zkušeností s léčbou obezity a redukcí nadváhy vám nabízím jednoduché řešení:

Na tři týdny vynechat veškerá sladká jídla, s výjimkou ovoce. Každou neděli, kdy dodržíte sladký půst, si dopřejte to, co nejvíc milujete – čokoládu, makovou buchtu, zmrzlinový pohár – ale jen jeden!

Po celé tři týdny jezte střídmě, nepřejídejte se, jezte pomalu a jídlo zapíjejte vodou! Jezte nejpozději v 17 hodin potraviny s obsahem sacharidů ( přílohy, pečivo, müsli) a večer, kolem osmé si nakrájejte mísu zeleninového salátu se lžičkou olivového oleje nebo zakysané smetany. Pokud chodíte spát před 22. hodinou, posuňte si obě zmíněná jídla o 1 - 2 hodiny dopředu.

Snídejte!

Vynechte příliš tučná jídla jako klobásy, tučné maso, máslo nahraďte rostlinným tukem.

Pijte jen vodu perlivou nebo neperlivou a žádný alkohol, omezte kávu a černý čaj – je po nich hlad.

Okamžitě, nejpozději zítra, začněte cvičit – lepší, než cvičit sama doma je chodit s kamarádkou do fitka – hůř se to odmítá, kdežto doma – známe to: začnu zítra…zítra…zítra. Vyberte si druh cvičení, který vám nejvíc vyhovuje – pokud jste zimu většinou prolenošily jako já, začněte s kalanetikou nebo power jógou. Obě metody vás nevyřídí po první hodině a jsou fantasticky účinné!

Kalanetika je cvičení, které optimálním způsobem tvaruje postavu. Zaměřuje se zejména na problematické oblasti – břicho, boky, hýždě, ruce, prsní svaly. Na první pohled cvičení působí jednoduše, pohyby se dělají v rozmezí několika málo centimetrů, ale už po první hodině pocítíme účinky cvičení ve všech svalech těla. Kromě posilování svalů kalanetika protahuje zkrácené svalové partie např. zádových svalů, zadních stehenních svalů a dalších partií, které při běžném životě příliš nepoužíváme. Již po prvních několika hodinách  uvidíme výsledky v podobě plochého bříška a kulatého zadečku.

Powerjóga ideálně zvyšuje ohebnost, protahuje zkrácené svaly, rozhýbává klouby a posiluje zejména svalový korzet páteře, ale i všechny ostatní svaly těla, včetně hlubokých břišních svalů a co nám má udržet bříško v těle, když ne právě svaly?

A ještě něco – každý cíl musí být měřitelný. Vykašlete se na váhu, protože jestli opravdu budete cvičit, ubyde vám tuková tkáň a přibudou svaly a v důsledku toho můžete vážit dokonce více než před hubnutím, přestože viditelně zeštíhlíte. Vezměte centimetr a změřte si obvod pasu a boků v den 0 a po třech týdnech. Anebo si to můžete (jako to dělám já) jednoduše sledovat na oblečení. Džíny, které nedopnu, po třech týdnech zase můžu nosit, po dalších dvou týdnech v nich můžu dělat jakýkoli pohyb a když si to ještě prodloužím, můžu si koupit nové – menší! :o)

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení