22. 05. 2024

Jak zhubnout nejenom do plavek

Shodit nějaký ten kilogram je obzvláště v létě snem snad každé ženy. Ale i nejednoho muže. To se většinou neobejde bez notné dávky odříkání následovaného kopou zpocených triček. Zdravé hubnutí může být dřina, ale výsledek vždy stojí za to.

I když si to neuvědomujeme, reklama na nás útočí ze všech stran. Otevřeme časopis a vykoukne na nás krásná štíhlá žena bez jediné chybičky. A takové chceme být i my, že, milé dámy? Bez ohledu na to, že dotyčné slečně ke kráse dopomohli i zkušení retušéři. To samozřejmě nic nemění na faktu, že lepší (a samozřejmě i zdravější) než tlustý je být štíhlý. Toho docílit ale už vyžaduje více než pár úprav ve Photoshopu.

Zjistěte si své BMI

V první řadě zapomeňte na drastické diety, které napáchají více škody než užitku. Hubnout musíte přirozeně. Ideálem je nadbytečných kilogramů se zbavovat stejnou rychlostí, jakou jste je nabírali. Nejdřív si zjistěte, jak na tom vůbec jste. K tomu vám pomůže tzv. BMI kalkulačka, jež dokáže detekovat obezitu, otylost i nadváhu. To vše jsou téměř stejné pojmy, jež se liší právě výší BMI indexu (zkratka BMI znamená Body Mass Index). Do jednoduchého formuláře, jenž je k mání na internetu, zadáte rok svého narození, pohlaví, svou současnou váhu a výšku a hned se dozvíte, jak si na tom stojíte. Pokud vaše hodnoty vybočují z normálu, je na místě je začít řešit.

Vsaďte na pestrý jídelníček

I v hubnutí funguje matematika. Pokud chcete zhubnout, musí váš kalorický příjem být nižší než výdej. Tajemstvím úspěchu tedy je kontrola přísunu a výdeje kalorií, což není nic jiného než správný a hlavně pestrý jídelníček. Nebojte, nebudete muset utrácet tisíce za služby výživového poradce. Na stránkách pestryjidelnicek.cz jej po vyplnění několika základních údajů obdržíte zdarma. A pak už půjde jen o to se ho držet. Zpočátku vás zřejmě budou přepadat chutě na potraviny, na které jste byli zvyklí a jež v něm zřejmě nenajdete. Věřte ale, že pokud bez nich vydržíte týden, ten další si na ně ani nevzpomenete.

Zázračná chia semínka

Svůj jídelníček můžete také doplnit o tzv. „tukožrouty“. Oprávněným hitem poslední doby jsou chia semínka. Na hubnoucí piedestal je staví jejich vysoký obsah bílkovin a vlákniny, jež nejenom dobře váže vodu, ale také zpomaluje trávicí proces enzymů a následně přeměňuje sacharidy na jednoduché cukry. Výsledkem je pocit sytosti. Přidejte si ráno lžičku do smoothie či do jogurtu a budete nasycení až do oběda.

Nezapomeňte na pohyb

Bylo by to krásné, kdybychom hubli v pohodlí našeho oblíbeného křesla. To se bohužel nestane. Budete se muset začít hýbat. Nemusíte se ale hned pouštět do marathonu, hotové divy dělá i obyčejná svižná chůze. Postupně přidejte jízdu na kole či plavání. Ráno cestou do zaměstnání vystupte o dvě tramvajové zastávky dřív a zbytek cesty dojděte pěšky. To samé udělejte odpoledne a uvidíte, jak špíčky budou mizet.

Začněte s posilováním

Pokud se ale chcete zbavit tukových polštářů na určitých částech těla, neobejdete se bez správného posilování. Vhod vám pak přijde i kvalifikovaný odborný dohled. Spoustu triků ale najdete i na internetu. Zadejte si do vyhledávače třeba pojem jak zhubnout břicho a pusťte se do toho. Pokud vytrváte, brzy se dostaví změna. Uvidíte, jakou budete mít radost.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení