22. 10. 2021

Kalanetika – cesta ke krásné postavě

Kdy jste se naposledy cítila silná, zdravá a plná života? Naše těla jsou předurčena k celoživotní aktivitě. My jsme však od začátku minulého století snížili fyzickou aktivitu o sedmdesát pět procent. O redukčních dietách, o cvičeních a o důvodech proč být fit víme dnesvíc než kdykoli předtím. – přesto tloustneme a tloustneme… Kalanetika vám může pomoci. Snadno se zapomíná, že nejdokonalejší stroj, který byl ke cvičení vymyšlen, je právě lidské tělo.

Kalanetika je způsob života, který vám pomůže posílit tělo, mysl i ducha a obohatí váš život. Kalanetikou nazýváme dvoufázový trénink, kterým zdokonalíte všechny své dovednosti. Poklud běháte, plavete nebo tančíte, kalanetika vám zaručí, že budete běhat, plavat i tančit lépe. Pokud zpíváte, kalanetika vám zlepší hlas a posílí plíce. Pokud jste unavená a ve stresu, kalanetika vám vrátí energii do života. Mnoho lidí zjistilo, že kalanetika funguje i tam, kde jiné cvičební programy selhaly. Kalanetikia je naučila postupovat vlastním tempem a nic nekritizovala. Každý nepatrný krok vpřed byl důvodem k oslavě.

Kalanetika je cvičení, které modeluje a posiluje tělo. Cviky se skládají z jemných drobných pohybů. Nepůsobí přílišným tlakem na klouby, vyhýbá se prudkým trhavým pohybům. Rozdíl oproti jiným způsobům cvičení objevíte již v prvních minutách a po několika krátkých hodinách uvidíte první pozitivní výsledky.

Nejdůležitější aspekt kalanetiky, který se velmi obtížně vysvětluje někomu, kdo toto báječné cvičení nikdy nezkusil, je způsob protažení. Většina lidí se domnívá, že svaly , které chceme posílit, musíme napnout. Kalanetika vás naučí, jak svaly uvolnit, abyste je mohla posílit. 
Při cvičení je třeba si vytvořit velmi klidné cvičební prostředí. Cvičencům kalanetiky se nedovoluje negativistický přístup ani soutěživost. Mnoho žen přichází na kalanetiku poté, co nezvládly frenetické tempo aerobiku, co byly poníženy přístupem drzých cvičitelek nebo zraněny příliš intenzivním cvičením.

Jsme tak zvyklé kritizovat svoje těla a shazovat samy sebe za to, jak vypadáme, že nás musí kalanetika naučit přestat o sobě pochybovat a zlepšit si sebevědomí. Kalanetika vás naučí naslouchat svému tělu a cvičit svým vlastním tempem. Brzy získáte respekt vůči vlastnímu tělu. Tím, že vaše tělo sílí, naučíte se lépe

pohybovat. Naučíte se vnímat. Může to být nesmírně posilující zkušenost pro ty z vás, které celý život podléhaly obavám a pochybnostem o vlastních schopnostech.

Zdroj: www.zdravi4u.cz

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení