30. 01. 2023

Myslete na svá játra!

Játra patří mezi nejdůležitější orgány v lidském těle. A nejvíce zatěžované. Proto bychom jim měli věnovat náležitou pozornost. 

Játra ovlivňují téměř všechny aspekty lidského života. Shromažďují se v nich vitamíny, glykogen, železo a spousta dalších důležitých látek. Učastní se metabolismu všech živin stejně jako látek, které jsou pro organismus cizí a škodlivé. A v neposlední řadě produkují žluč, jež umožňuje trávení a vstřebávání tuků střevní sliznicí.

Věnujte svým játrům náležitou péči

Výše zmíněný výčet jaterních funkcí je jen pouhým zlomkem jejich skutečné činnosti. Bez jater zkrátka nemůžeme žít. A bez zdravých jater nemůžeme žít kvalitně. Na stavu našich jater ale závisí i naše imunita a s ní související celkové zdraví. Není to už hodně důvodů začít o ně náležitě pečovat?

Alkohol a cirhóza

Pojmu péče o játra v první řadě dominuje eliminace alkoholu. Ten si s játry vůbec nerozumí. I jeho malé množství při pravidelné konzumaci spěje k cirhóze jater. Játrům nesvědčí ani přemíra cukru a tučných, smažených a přepálených jídel. Na černé listině se však ocitají i mnohá léčiva včetně těch na první pohled „bezpečných“, jež jsou volně k dostání v lékárnách.

Vsaďte na tmavou zeleninu a vyzkoušejte doplňky stravy

Co játrům naopak svědčí? Například k tomu určené doplňky stravy. Společnost Naturvita do svého portfolia zařadila vynikající přípravek OSTROPEŘEC PLUS ARTYČOK s výtažky ze dvou rostlin, jež mají příznivý vliv na funkci jater, chrání jaterní tkáň a celkově podporují její regeneraci. K tomu podporují vylučování trávicích šťáv, usnadňují trávení a pomáhají udržovat normální funkci střevního traktu. Spolu se dvěma až třemi kapslemi denně do svého jídelníčku zařaďte tmavou zeleninu, kapustu, špenát nebo čekanku. Jaterní činnost ale podporují i cibule, česnek, mořské řasy, pórek, avokádo, olivový olej, lněná semínka, artyčoky a z koření především kurkuma. Ta se často používá především v indické kuchyni a účinnou se ukazuje i při léčení zánětů a tlumení bolesti jako takové.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení