18. 08. 2022

Potřebujete zhubnout? Jak na to, abyste za půl roku nezačínali znovu - část 1

ZAČÁTEK. Pokud vás tento článek zaujal, jistě máte za sebou už spoustu "osvědčených" diet od tukožroutské polévky až po dny hladovění s prášky, které potlačí vaši chuť k jídlu. Pár kilo jistě shodíte ale pak to prostě nevydržíte a logicky jíte s ještě větší vervou než předtím. Máte pocit výčitek a frustrace z opětovného selhání a proto si předepíšete dietu ještě drastičtější a cvičíte do ještě většího úmoru. Ale zase to nevydržíte a… Bludný kruh, jehož výsledkem jsou přibývající kila a deprese z toho, že nejste schopná zhubnout.

Jenomže takto se zhubnout nedá!

Víte v čem je problém? Trápíte se a nenávidíte své tělo! V televizi vidíte štíhlé dlouhonohé modelky a v tu chvíli se nenávidíte ještě víc. Nenávidíte sebe samu za to, že jste nemožně tlustá a absolutně neschopná s tím něco udělat. No a právě toto slyší vaše podvědomí: jsem tlustá. Proto nemůžete zhubnout. Vidíte sama sebe pouze jako tlustou a nemožnou a vaše tělo je tedy naprogramováno vaší myslí na to být tlustá. Neumíte sama sebe vidět jako štíhlou. Moje rada: naučte se to! Naučte se být štíhlá a myslet štíhle! Pokud si budete říkat jsem štíhlá, nepotřebuji držet hloupé diety a budu jíst to, na co mám právě chuť, pak vaše tělo bude takové, jaké bude ve vašich představách a aniž se budete trápit, vytvaruje se a bude tak štíhlé, jaké si ho přejete.

Ta zázračná přeměna vašeho těla nastane zcela přirozeně poté, co vaše mysl bude spolupracovat s vaším tělem na vaší představě štíhlosti. Je vědecky prokázán fakt, že mysl dokáže ovlivňovat stavbu buněk. Buňky ve vašem těle se neustále obnovují a 99 % z nich ještě před rokem neexistovala. Není tedy jediný důvod k tomu, proč byste svou myslí nemohla ovlivnit svou tělesnou schránku (tedy samozřejmě že se z malé boubelky nestane vysoká Claudia Schiffer ale máte na to zeštíhlet svůj pas i nohy, svou myslí si vytvarovat krásnější ňadra, zpevnit bříško i zadeček).

Jistě znáte spoustu lidí, kteří jí kdykoliv cokoliv a přitom nemají absolutně problém se štíhlou linií. A říkáte si: ten či ta má ale štěstí! Ale v tom to není! To štěstí máme všichni! Naše tělo si umí říct co potřebuje a my se jen potřebujeme naučit mu naslouchat a hlavně věřit. Pokud máte chuť cpát se od rána do večera koblihami s marmeládou či zmrzlinou, udělejte to! Ale věřte mi, že to dělat nebudete. Proč? Protože můžete! A přitom si brzy uvědomíte, že to nepotřebujete. Naučte se myslet štíhle a vnímat pocity svého těla a brzy zjistíte jak je vašemu tělu a tedy vám skvěle po výživných potravinách, které nemají prázdné kalorie, ale dají vašemu tělu dostatek energie, které potřebuje. Zjistíte, jak skvěle se cítíte po hodině aerobiku či tréninku v posilovně. Je dokázáno, že tělesným cvičením se uvolňuje do krve prvek zvaný endorfin, který se též nazývá hormonem štěstí, protože se po něm opravdu cítíte šťastně a uvolněně.

Milujte své tělo a ono vám bude naslouchat! Věřte svému tělu a zmizí pocity frustrace a deprese ze selhání! Myslete štíhle a budete štíhlá!

Jak už jsem se zmínila, nejdůležitější je víra, motiv a skutečná silná touha. Ale jak je psáno i v bibli: "Pomoz si a Bůh ti pomůže." To samozřejmě vůbec nemá být chápáno jako cynické vyhlášení bankrotu zdravé důvěry v Boha, nýbrž zcela naopak jako konstruktivní výzva k odpovědnému uchopení osudu do vlastních rukou; v neotřesitelné jistotě, že bude pomoženo každému, kdo přemůže svůj tupý fatalismus. Proto je skutečně nutná tvrdá změna celkového životního stylu. Cokoliv děláme po dobu 30 dnů se stane zvykem. Za 90 dnů zcela bezpochyby změníme jednou provždy své stravovací návyky a bude velice snadné si pak štíhlou linii udržet. Přijdete na chuť čisté pramenité vodě, kávě či čaji bez cukru i bez chemických náhražek sladké chuti (nebo spíš pachuti?), syrové zelenině, rybám apod. A také se naučíte být štíhlá - tj. myslet štíhle a jednat štíhle.

Nejprve si stanovte cíl. Musí být reálný a musí být "na dohled". Tím mám na mysli, že pokud máte potřebu shodit např. 30 a více kilogramů, začněte nejprve s 10 a stanovte si termín do 3 měsíců. Pak dalších 10 atd. Deset nezní tak děsivě a vzdáleně jako 30, není to tolik a na ručičce vah je to v dohledu.

Pak si stanovte postup, tj. sepište si závazné prohlášení (to je důležité pro vaše podvědomí, které vám v tom bude pomáhat). Každý jsme trochu jiní a ne každému musí vše vyhovovat. Buďte na sebe přísní ale zároveň mějte na paměti, že nepíšete radikální dietu, kterou musíte vydržet jen pár týdnů. Píšete si zásadní body svého života - tedy něco, s čím se musíte naučit žít a do určité míry vám tedy musí vyhovovat.

Napište kolik vody vypijete. Pokud si povolíte kávu (neslazenou či s umělým sladidlem, to nechám na vás), napište přesně kdy si ji dáte a kolikrát denně. Napište si v které dny budete jak cvičit. Jak často budete duševně pracovat na své motivaci a duševní podpoře. Napište si také co váš denní či týdenní jídelníček MUSÍ obsahovat a naopak, co tam být rozhodně NESMÍ. Protože ale se máte rádi, koneckonců jste si sami sobě ta nejbližší osoba, napište si také svou odměnu. Například pokud body jedna až patnáct do puntíku po čtrnáct dnů dodržíte, „spustíte“ se na bodu šestnáct - tedy si třeba dopřejete pár čtverečků čokolády či dva kopečky zmrzliny.

Tak, máte? V tuto chvíli tedy víte přesně co chcete a také máte stanoveny kroky jak toho dosáhnout. Věřte mi, dobrý začátek.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení