22. 07. 2024

Potřebujete zhubnout? Jak na to, abyste za půl roku nezačínali znovu - část 8

DRAZÍ POMOCNÍCI Z TV SHOPŮ. Je vzácnou výjimkou, pokud na obálce kteréhokoliv ženského časopisu někdy chybí anonce na článek o hubnutí uvnitř. Jen pozoruhodnou náhodou v některém bloku reklam v nejpopulárnějším z médií - televizi - není reklamní šot, který tak či onak souvisí s hubnutím či štíhlou linií. Hubnutí je fenoménem, provázející naši epochu. Hubnutí je módní styl. Přesto - obezita je největší problém lidí naší doby.
Pohodlně usazeni do objemného křesla líně baštíme brambůrky nebo popcorn a provinile sledujeme štíhlé nymfy "s nohama až na zem", kterak polonahé pobíhají po plážích a prožívají romantické láskyplné vztahy s muži dokonalých tvarů, názorů, chování a bankovních kont. Do toho se vloudí reklama - "zhubla jsem 5 kilo za týden... ", "mám za 14 dní o 10 centimetrů v pase míň, a to bez cvičení a bez diet!" či "20 minut s tímto zázračným přístrojem a vaše postava..." Blik, reklama skončila a jsme zpět u perfektních hýždí a plochých bříšek. Ještě vám ty brambůrky nezhořkly? Možná jste si řekli, že až je v klidu dochřoupete, zavoláte do TV-shopu a objednáte si některý z těch zázraků. 
Co to bude? Pilulky, obsahující extrakt z ananasů a bůhvíčeho ještě, nebo noční zábal, který sám přes noc zničí polštářky tuků i s hyzdící celulitidou? "Dietní nápoj" v mnoha příchutích, který nahradí celé jedno jídlo a dodá tělu nezbytné vitamíny, stopové prvky atd. či si hodláte své tělo zamotat do pásů s elektrickými impulsy, které vaše svaly procvičí za vás, jak nám to působivě předvádějí v reklamních šotech? Budete baštit různá anorektika v podobě pilulek, co zaženou pocity hladu i chuti k jídlu a zapíjet je čaji na hubnutí, nejlépe z Číny nebo jiné části Východu? Ještě by nebylo marné vyzkoušet zázračnou náplast na hubnutí a aspoň do jednoho ucha náušnici, jak jinak než na hubnutí. 

Který si vybrat? To není důležité, hlavní je, že se nemusíme omezovat v jídle, a netrápit své tělo někde v posilovně hloupým skákáním, na které nejsme zvyklí - a proč taky! Vždyť ty přístroje a pilulky to přece udělají za nás. Prostě si zaplatíme líné hubnutí - a se zárukou! 

Je mi moc líto, ale musím vás zklamat. Netvrdím, že jsou to všechno naprosté nesmysly, které vám vůbec nepomohou. Ono to funguje, ale trošičku jinak. Jsou to POMOCNÍCI při hubnutí - ale nic z toho vám samo zhubnout nepomůže! 

Je nepopiratelně prokázán vliv ananasu na štěpení tuků - ale pokud mohu doporučit, tak jezte raději přímo samotný plod - pochopitelně že čerstvý, nikoliv doslazovaný v konzervě. Třeba si řekněte, že dvakrát týdně budou vaším ovocem na přesnídávku dva plátky čerstvého ananasu. 

Poslední dobou je velice populární chróm v tabletách na potlačení chuti na sladké. Nečekejte, že pokud dostanete chuť na koblihu a spolknete jednu pilulku, okamžitě na ten pocukrovaný zázrak zapomenete. Pár dní to bude trvat než vás přestane "honit mlsná", ale výsledky by se skutečně měly dostavit, protože chróm reguluje hladinu krevního cukru, jehož nedostatek vyvolává sladké chutě. Ideální je v kombinaci s L-Carnitinem. Ten sám o sobě asi nejefektivněji štěpí tuky a podporuje krevní činnost (to umožňuje větší fyzický výkon a způsobuje prohřátí celého těla, čímž pádem se víc potím a zahřáté svalstvo je poddajnější a je menší pravděpodobnost zranění - i když pokud vám spadne činka na nohu, nejspíš mi to moc nepomůže :-). 

Anorektika (třeba oblíbené zlaté vajíčko, tedy Adipex Retard) nelze doporučit - pokud vás závažné zdravotní důvody nenutí zhubnout velice rychle a radikálně. Je to nesmírně nezdravé a nemáte téměř žádnou šanci si váhový úbytek udržet.

Krátkodobé pravidelné pití čajů na hubnutí může mít svůj význam a efekt. Ale tato kůra by neměla trvat déle než zhruba měsíc, pak si tělo navykne a dále na ně nereaguje. Podle svého složení a obsahu bylin tyto čaje pomáhají spalovat tuky a zlepšují proces trávení.

"Dietní nápoje" jako doplněk ke zdravému střídmému stravování místo jednoho jídla denně, nemusejí být špatné. Nejsou nejlevnější, ale vyvážený a většinou odborníky garantovaný obsah může být pro někoho jistě vhodnou alternativou. K tomu připočtěte nepochybnou úsporu času při její přípravě... Někomu vyhovovat mohou, někomu ne, raději si ale připlaťte a pořiďte dietní koktejl z lékárny nebo dietní prodejny, než cosi, co se vám bude pokoušet vnutit „kamarád“. Nezapomeňte, že zdraví máte jen jedno.

Co se týče nejrůznějších "elektronických aerobiků", potrpíte-li si na příjemné brnění, mravenčení a elektronické impulzy, budiž vám to přáno. S pravidelným užíváním by se jistě mohl dostavit postavu tvarující efekt, ale těžko se vyrovná pravidelnému cvičení v potu tváře. Pokud vám ale zdraví nedovolí plnohodnotné cvičení, lépe je toto líné cvičení než žádné. 

Nejrůznější zábaly, gely a tělová mléka proti celulitidě mají většinou jedno společné. Měly by se několik minut vmasírovávat do kůže. Je velice pravděpodobné, že obsahují nějaký podpůrný prvek, ale mnohem větší účinek je v samotné pravidelné masáži inkriminovaných partií - a můžete to zkusit s naprosto běžným tělovým mlékem.

zázračných náušnicích a náplastích lze napsat jedno - tělo každého z nás je jiné. Na někom může stimulace partií pomocí jemné akupunktury či složek, které se pomocí náplastí dostanou na kůži a do těla, vyvolat žádoucí hubnoucí účinky. Uděláte však mnohem lépe a prakticky za srovnatelné peníze, navštívíte-li odborníka na akupunkturu. 

Takže suma sumárum tyto pomocníky ano, ale pouze a jedině jako "dolaďující detail" stravovacího režimu, a tělesného a mentálního cvičení. Pokud se budete spoléhat jedině na ně a dál spokojeně baštit a lenošit, tak jsou jistě příjemnější způsoby, jak se zbavit peněz.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení