22. 05. 2024

Při hubnutí nezapomínejte také na sport

S čím je dnes hubnutí primárně spojeno? Samozřejmě se zdravým životním stylem. K tomu patří nejenom správný dietní jídelníček, ale také dostatek pohybu. Podívejte se, jaký by to měl být. Pohyb je při redukci váhy nesmírně důležitý a tak bychom mohli říci, že s ním jde dieta doslova ruku v ruce. Je totiž dobrou možností, jak můžeme zrychlit metabolismus našeho těla, díky čemuž můžeme logicky zapracovat hlavně na rychlejším spalování tukových zásob. Ne každý sport je ale pro dietní režim vhodný.

Při hubnutí je nejlepší aerobní aktivita

Právě ta dnes vychází z hlediska celkové efektivity skutečně nejlépe. Pokud budeme konkrétní, je třeba si zmínit, jaké sporty nám při hubnutí pomohou nejlépe. Může se jednat třeba o běh, stejně jako o plavání, nebo jízdu na kole. Pokud máte raději kolektivní aktivity, určitě se hodí Zumba, stejně jako standardní aerobic, nebo dnes oblíbený jumping. Cílem těchto aktivit je jediné, a to zvýšit vám tepovou frekvenci. Právě ta zaručí, že se vaše tělo nejenom ohřeje a zrychlí, ale že bude právě rychleji spalovat tukové zásoby. A to rovnoměrně, ze všech míst, kde jsou aktuálně uloženy. Tedy včetně problémových partií.

Během sportu jídelníček na hubnutí nepodceňujte

Sport je tedy základ, a tak pokud chcete svůj redukční program podpořit, určitě na něho nezapomínejte. Stejně tak nezapomínejte ani na jídelníček na hubnutí, který by měl respektovat vaši pohybovou aktivitu. Ten mě měl nabídnout primárně dostatek bílkovin, které se zaslouží o růst vašeho svalstva a následné tvarování postavy. Zapomenout bychom však neměli ani na složitější cukry, tedy sacharidy. Ty jsou pro sport nezbytností, jelikož díky nim dokážeme získat potřebnou energii spojenou s plnohodnotným výkonem. Ideální je, když se uvolňují postupně a my se tak můžeme v klidu soustředit i na dlouhodobý výkon.

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení