22. 07. 2024

Spinning - s čím počítat na první hodině

Spinning nebo také Indoor cycling je energicky účinné skupinové cvičení na stacionárním kole, které spojuje hudbu, motivaci a představivost. Je to druh aerobní zátěže, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Jak vypadá hodina spinningu, co si vzít sebou a na co si dát pozor?

Na spinning chodí jak klienti, kteří nikdy necvičili, tak aktivní sportovci, kteří mají tyto jednotky jako zpestření svých tréninků. Jediná, ale při tom velmi podstatná podmínka u většiny těchto kol je Vaše výška. Pokud měříte více než 150 centimetrů, pak vám v jízdě nic nebrání.

Jak taková hodina vypadá?
Každá hodina má tři základní části: 
zahřátí 
hlavní část 
výjezd se strečinkem

Na začátku si každý klient musí nastavit kolo a svoji minimální zátěž. Nikdy nejezděte bez zátěže, myslím že svoje klouby máme všichni rádi a proto, přestože kolo je v podstatě rehabilitační věc, tak se musíme dodržovat určitá pravidla. Není vždy důležité jet na stejný výkon jako ostatní, ale co by jste měli mít je dobrý pocit z toho co jste dokázali.

Vězte že je v pořádku, když během své první hodiny spinningu zjistíte, že na tom výkonnostně nejste stejně jako klienti, kteří chodí na indoor cycling pravidelně již řadu měsíců či dokonce několik let. Nikdy nepodceňujte strečink po skončení každé hodiny. Z vlastní zkušenosti vím, že strečinkové protahovací cviky jsou důležité a přesto se na ně často zapomíná. Doporučuji po cvičení věnovat doma ještě malou chvilku na protažení.

Co si vzít sebou a na co nezapomenout?
Velmi důležitá je obuv. Pokud nemáte cyklistické boty, tak volte obuv s pevnou podrážkou a krátkými tkaničkami. Vezměte si savé tričko a kratší kalhoty, v žádném případě aerobikové kalhoty do zvonu. Nezapomeňte na dostatek vody a ručník. Pokud mohu doporučit, zajděte do sportovních potřeb a kupte si cyklistické rukavice. Opravdu se tato investice vyplatí!

Rada na závěr
Nebojte se mluvit se svým instruktorem! Pokud máte jakýkoliv dotaz tak profesionální instruktor Vám na něj určitě rád odpoví nebo alespoň poskytne radu jak problém vyřešit.

Zdroj: www.aerobicstyl.cz

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení