18. 08. 2022

Tři otázky, které jsou odpověďmi na selhání hubnutí

Ty tři otázky znějí: Která dieta je nejúčinnější? Proč jsem selhala při hubnutí? Proč jsou ostatní v hubnutí úspěšnější než já?

 

Která dieta je nejúčinnější?
Ta, kterou vydržíte dodržovat patřičně dlouho. Patřičně znamená tak dlouho, dokud neuvidíte výsledky. Přitom byste měla dbát na přísun všech důležitých vitamínů a také dostatek vlákniny a proteinů. Způsob životosprávy by vás měl připravit na období, které přijde poté, co zhubnete. Musíte si být vždy vědomi toho, že ta zhubnout znamená pouze první polovinu úspěchu. Ta druhá je nepřibrat.

Proč jsem selhala při hubnutí?
Neselhala jste. Jen vám do hubnutí přišlo něco, co jste považovali za důležitější. V tu chvíli jste na první místo, tedy před hubnutí, postavila oslavu narozenin a abyste se necítila hloupě jen se zeleninou. Postavila jste na první místo svou depresi a chuť na sladké. Prvním místem vám na chvíli byl ten úžasný kousek dortu nebo ta báječně vonící pizza...
Problém není na jednu chvíli změnit priority.
Problém je, že po tomto jediném selhání si nejste dlouhodobě schopni priority „přehodit“ zpět, tedy znovu před hubnutím dáte přednost sladkému potěšení nebo své oblíbené mastné dobrůtce, plné soli a tuku.

Proč jsou ostatní v hubnutí úspěšnější než já?
Přestaňte myslet na ostatní. Zapomeňte na potěšení z toho, že někdo, koho nemáte rádi, přibral a také přestaňte závidět těm, co zhubli, ať už jim to přejete nebo ne. Hrajete jen na svém vlastním hřišti, na to nezapomínejte. Měli byste se starat o výsledek vlastní hry. Měli byste jít na bránu rychle a efektivně. Když máte příležitost, palte! Jinými slovy: udělejte vše, co máte udělat a co víte, že musíte udělat a dělejte to nejlépe, jak svedete.
Výsledky se dostaví!

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení