24. 02. 2024

Tukožroutská polévka - klasická

Tukožroutská polévka je typickým zástupcem tzv. monotematických diet. Původně snad měla být vymyšlena specialisty pro vážně nemocné pacienty, kteří před složitou operací potřebovali rychle a účinně ubrat značnou část své váhy - 5 až 9 kg za jeden týden.

Složení: 6 velkých cibulí, 4-5 rajčat, 2 velké zelené papriky, 1 svazek dužinaté celerové natě, 1 hlávka zelí, 1 bujón kostka.

Postup: Můžete okořenit solí, pepřem, kari, petrželkou. Zeleninu nakrájet na malé kousky a zalít vodou. Vařte 10 minut, poté dejte na mírný plamen a dovařte, aby zelenina změkla.

Tuto polévku můžete jíst kdykoliv pocítíte hlad a v jakémkoliv množství. Neobsahuje totiž žádné kalorie a čím více sníte, tím zhubnete. Dejte si ji ráno do termosky, nebudete-li přes den doma. Pokud budete jíst pouze polévku po delší dobu, můžete začít trpět podvýživou.

První den: Kromě polévky můžete jíst veškeré ovoce mimo banánů. Jezte pouze polévku a ovoce, k pití neslazený černý čaj, káva, voda.

Druhý den: Kromě polévky veškerou zeleninu. Jezte klidně dosyta jakoukoli čerstvou nebo konzervovanou zeleninu (bez přísad). Zkuste zejména zeleninu se zelenou natí a vyvarujte se suchých fazolí, hrachu, kukuřice. K večeři se dnes můžete odměnit velkou pečenou bramborou s máslem. Nejezte ovoce.

Třetí den: Jezte polévku a jakékoliv ovoce a zeleninu podle libosti. Nejezte pečenou bramboru. Pokud jste dosud jedli podle těchto doporučení a nepodváděli jste, měli byste zhubnout 2 až 4 kg.

Čtvrtý den: Kromě polévky jezte banány a sbírané mléko. Snězte alespoň 3 banány a zároveň vypijte vody co nejvíc můžete. Banány a mléko jsou sice bohaté na kalorie a uhlohydráty, ale tento den je potřebujete, aby tělo zahnalo touhu po cukrech.

Pátý den: Kromě polévky jezte hovězí maso a rajčata. Můžete si dopřát 20 až 30 dkg hovězího a 5 až 6 čerstvých rajčat. Vypijte alespoň 5 až 5 sklenic vody, abyste odbourali kyselinu močovou. Musíte sníst alespoň jednu porci polévky, i kdyby se vám nechtělo.

Šestý den: Kromě polévky jezte hovězí maso a zeleninu. Dopřejte si hovězího a zeleniny co hrdlo ráčí. Klidně si dejte dva až tři steaky (pečené na roštu či grilu, bez tuku!) a zeleninu se zelenou natí, ale žádné pečené brambory. Pozor: dnes do sebe musíte také nějak vpravit alespoň jednu porci polévky.

Sedmý den: Rýže natural, neslazený ovocný džus a zelenina. Opět se můžete nacpat, kolik jen chcete. I tento den však musíte spořádat alespoň jednu porci polévky.

Nyní jste na konci sedmého dne. Jestli jste nešidili, měli byste mít o 5 až 9 kg méně. Pokud jste zhubli víc než 9 kg a hodláte v dietě pokračovat, dejte si alespoň 2 dny přestávku, než začnete znovu. Tento sedmidenní režim můžete podstoupit kdykoliv chcete. Pokud jej budete dodržovat, zbavíte svůj zažívací systém všech nečistot a budete se cítit jako nikdy předtím. Po pouhých sedmi dnech tohto režimu ztratíte od 5 do 9 kg, přičemž budete cítit nadbytek energie. Sedmidenní cyklus můžete opakovat i víckrát za sebou. Protože zažívací systém každého z nás je jiný, dieta zapůsobí na každého trochu jinak. Po třetím dni, pokud nepodvádíte, budete mít víc energie než na počátku. Po několika dalších dnech můžete zaznamenat změny v činnosti střev - můžete si dopřát šálek otrub nebo vloček.

Ne: Chléb a pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami včetně dietních, smažená jídla. Zůstaňte důsledně u obyčejné stolní vody bez bublinek, neslazených čajů a černé kávy, neslazených ovocných džusů a sbíraného mléka. Hovězí maso můžete v dietě nahradit kuřecím (vařené nebo grilované bez tuku) ale pozor, zásadně žádnou kůži. Rovněž tak lze jíst v jednom „hovězím“ dni vařenou rybu, ale pouze v jeden tento den. Vaše tělo potřebuje proteiny, obsažené v hovězím mase, které ryba nemá.

Poznámka: Dnes se na ní této dietě co do účinnosti často hledí spíše skepticky a lékaři ji vyloženě nedoporučují. Text byl zachován v původním znění, takže nakolik se budete řídit radami je jistě na uvážení každého, kdo chce vyzkoušet.

Komentáře

fakt super

Moje babicka dodrzuje jidelnicek podle toho a nezhubla a ni kg .....

Já už tuhle dietu držela

Já už tuhle dietu držela zhubla jsem 5kg je to dobrý start jak začit jíst zdravě Po týdnu vynechání polévky jsem zhubla další 2kg a měla jsem upravenou životosprávu. Hlavní je jíst pravidelně a málo. Sladké co nejméně ,hodně pít a cvičit. Pak jojo efekt nenastane. S přidáváním jídla a nesprávným stravováním se kila vrátí zpět vždy!! Záleží na každém za jak dlouho....

Verča

jak můžu nahradit hovězí maso ?jsem vegetarián

Zuzana

Ano, sedm dní tento režim a potom opětovné vrácení k normálnímu.. 9kg bude zpět a k tomu ještě malý dárek navíc.. Ať žije JOJO-efekt!

Člověk pak nesmí začít žrát

Člověk pak nesmí začít žrát jako prase,ale trochu se ovládat. Hlavně podle mě je ta polívka dobrá i jako pročištění. Proč si jí jednou za čas neudělat a nežít chvíli zdravě.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení