24. 02. 2024

Chci zdravě hubnout v roce 2012 - Den Osmý 9.ledna

Chci zdravě hubnout v roce 2012Hubnutí

Milé dámy,

dnes je úplněk, takže žádná z variant nebude cvičit, neměly bychom na cvičení dost energie. Měsíc je dnes v úplňku a prochází znamením Raka. To s sebou přináší jednak určitá omezení, jednak je to ideální den k očistné kúře. Náš metabolismus je při úplňku zpomalený, můžeme se cítit nervózní, můžeme mít také potíže se spaním nebo usínáním. Náš žaludek je v tento den citlivější než obvykle.

Pokud budete cítit lehkou žaludeční nevolnost, doporučujeme pití čisté vody nebo heřmánkového čaje.

Naše játra by dnes při zátěži pracovala mnohem obtížněji než v jiné dny.

Celý den nebudeme jíst, budeme pouze popíjet vodu, event. ochucenou několika kapkami citrónu. Můžeme pít i bylinkové čaje, nedoporučuji ale bylinky, podporující trávení – vyvolají sekreci žaludečních šťáv a pocítíme hlad. Kdo se bude cítit příliš hladový, nebo ještě podobnou věc nikdy nezkoušel, může si dát neslazený ovocný džus nebo lépe šťávu z čerstvého ovoce. Pokud nemáme odšťavňovač, pomůžeme si džusem, ve větších městech již existují obchody, kde prodávají čerstvě vymačkané ovocné šťávy – možná kolem jednoho chodíte do práce.

Nedoporučuji popíjet černý čaj, kávu ani ovocné čaje. První dva způsobí vlčí hlad a ovocné čaje by nám překyselily žaludek.

Vyvarujte se také pití alkoholu a to v jakékoli podobě.

Pokud tento den vydržíme nic nejíst, budeme se cítit mnohem lépe, protože jsme tělo očistily od nashromážděného balastu a toxinů. Naše játra si odpočinula a pěkně jsme si propláchly ledviny. Vítaný bonus je, že v tento den je úbytek na hmotnosti mnohem vyšší než v jiné dny, ne díky hladovění, ale díky působení měsíce na náš organismus.

Doporučuji před spaním lehkou procházku, bude se vám lépe usínat.

Pokud jste tuto úplňkovou očistnou kúru ještě nikdy nezkoušely, může se vám stát, že se brzy k ránu probudíte hladem. Jestli se vám to stane, dejte si brzkou lehkou snídani, nedoporučuji syrové mléko ani syrovou zeleninu, udělala by vám v žaludku paseku. Z mých zkušeností je nejlépe začít další den heřmánkovým nebo jiným zklidňujícím čajem se lžičkou medu a k tomu zakysané mléčné výrobky nebo trochu lehkého tvarohu a kousek celozrnného rohlíku nebo několik málo dětských piškotů. Pokud se na jídlo necítíte, dejte si 5 asi 5 – 10 dětských piškotů a heřmánkový nebo slabý černý čaj. Pohladí váš žaludek a připraví ho na snídani, kterou si dáte v obvyklou dobu, nebo cca o hodinku později. Další se dozvíte již zítra ráno.

Těším se na shledanou zítra a držím vám všem palce – a samozřejmě, jdu do toho s vámi

PharmDr. Romana Přikrylová

Komentáře

dotaz na očistný den :-)

dobrý den, začala jsem dodržovat dietku podle rozpisu, ale začala jsem déle než jste začali vy, a narazila jsem na očistný den při úplňku. Tak jsem se chtěla zeptat, mě ten den připadá na den, kdy úplněk není, tak by mě zajímalo zda-li ho mám i tak dodržet? Děkuji za odpověď. Monča

Očistný den ano nebo ne?

Milá Moniko, záleží na vás, jestli se cítíte na to, dodržet půst při úplňku nebo novoluní hned na začátku programu. Prakticky to znamená, že jeden den za čtrnáct dní nejíte obvyklá jídla, ale jen pijete , povoleny jsou ovocné a zeleninové šťávy. Pokud se na to necítíte, můžete jíst ovoce nebo zeleninu, ale nic, co obsahuje jakoukoli složku živočišné potravy. Je to proto, že za úplňku a novoluní má na nás neobvykle velký vliv očistná síla, jejíž přítomnost můžeme anebo nemusíme cítit, ale i když ji nepociťujeme, tak na nás působí. Je to opravdu vaše volba a ať už se rozhodnete jakkoli, musíte se cítit dobře. Přestože neznám váš životní styl a stravovací návyky, doporučila bych vám to zkusit při nejbližší příležitosti, tzn. v úterý 7.února, kdy bude úplněk. Navíc Měsíc bude procházet znamením Lva, což je dobrá kombinace pro návštěvu kadeřníka. Pokud si ji naplánujete na odpoledne a před tím budete dodržovat půst, bude to pro vás dobrá odměna - mám to takhle vyzkoušené, na psychiku to funguje báječně. Pokud mohu radit z mé vlastní zkušenosti, nedoporučuji držet úplnou hladovku. Jednou jsem to zkusila a málem jsem omdlela, když všichni kolem mne jedli a mě žaludek řval hladem. Dostáváte se tím do hypoglykemie a hypotenze (množství krevního cukru je pod obvyklou hladinou, což se upraví, protože organismus začne čerpat ze zásob glykogenu v játrech, horší je to, pokud máte nižší tlak, může se vám udělat nevolno). Já si na ten den vždycky koupím litr jahodového džusu Relax a popíjím ho vždy, když mám hlad. Je třeba v tomto dni hodně pít čistou vodu nebo ovocný čaj, případně ovocné nebo zeleninové šťávy, aby se ledviny mohly snadněji zbavit odpadních látek, které jim tělo krevní cestou posílá. Pokud vypijete tři litry tekutin tento den, budete sice chodit častou na toaletu, ale uděláte pro své tělo hodně dobrého. Pokud to vydržíte, můžu vám slíbít, že večer pocítíte příliv energie. Záleží opravdu jen na vás. Doporučuji vyzkoušet jeden takový den a uvidíte sama. Přeji vám hodně zdaru s úplňkem a budu ráda, když naúíšete, jak to dopadlo. Romana

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Tato otázka testuje zda jste člověk a tím zamezuje automatickému odesílání spamu
Image CAPTCHA
Zadejte znaky z obrázku

Novinky do emailu

Chcete, aby Vám nic neuniklo? Zaregistrujte prosím váš email a 1x týdně obdržíte kompletní seznam novinek ze serveru.

Přihlášení